Australian Open: Bryanovci obhájili titul

SITA|27. jan 2007 o 11:56

MELBOURNE 27. januára (SITA, AP) - Víťazmi štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa rovnako ako vlani stali ...

MELBOURNE 27. januára (SITA, AP) - Víťazmi štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa rovnako ako vlani stali najvyššie nasadení bratia Bob a Mike Bryanovci, ktorí už majú na konte 34 deblových titulov z úrovne ATP. Celkovo získali piaty titul z podujatí veľkej štvorky.

Dvadsaťosemročné americké dvojičky pochádzajúce z kalifornského Camarilla si v sobotňajšom finále, svojom štvrtom u protinožcov v rade, poradili za 93 minút s tandemom Jonas Björkman, Max Mirnyj (2-Švéd./Biel.) 7:5, 7:5, a to najmä vďaka kvalitnému podaniu. Pripísali si pri ňom 48 fiftínov zo 61 hraných. Išlo o premiérové finále na Australian Open s účaťou prvého a druhého páru žrebu od roku 1976. Jednotky svetového rebríčka síce nečelili v deviatom vzájomnom súboji ani jednému brejkbalu, preváhali však v dvanástom geme druhého setu päť mečbalov, kým zlomili odpor úradujúcich víťazov ATP Tennis Masters Cupu a ujali sa v internej štatistike vedenia 5:4. Bryanovci predtým prehrali tri ostatné stretnutia s veteránmi. V párovej súťaži na južnej pologuli štartovali ôsmykrát. "Vyhrali sme, ale chcem súperom pogratulovať. Obaja sú našimi kamarátmi, skvelými deblistami a už počas kariéry legendami. Dnes sme mali viac šťastia a považujeme za skvelé vstúpiť do novej sezóny takýmto úspechom," uviedol Bob Bryan.

Škandinávsky 34-ročný veterán Björkman sa vo štvorhre na Australian Open predstavil už trinástykrát a má tituly z rokov 1998 (po boku Jacca Eltingha), 1999 (s Patrickom Rafterom) a 2001 (partner Todd Woodbridge). Mirnyj (29), ktorý bude mať šancu na reparát v nedeľňajšom finále miešanej štvorhry ako spoluhráč krajanky Viktorie Azarenkovej, štartoval jubilejný desiaty raz. S predchádzajúcimi partnermi sa nedostal cez jedno štvrťfinále. S Bjökmanom slávili úspech na Roland Garros 2005 a 2006.

Štvorhra mužov - finále:

Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Jonas Björkman, Max Mirnyj (2-Švéd./Biel.) 7:5, 7:5 za 93 minút

Domov»Tenis»Australian Open: Bryanovci obhájili titul