Kuril sa po zranení stal hneď majstrom SR

SITA|28. jan 2007 o 16:43

MARTIN 28. januára (SITA) - Majster Európy z roku 2004 Patrik Kuril sa stal novým slovenským šampiónom v zimnom triatlone, keď vyhral preteky v stredisku Jedľoviny pri Martine. Kuril sa postavil na štart ...

MARTIN 28. januára (SITA) - Majster Európy z roku 2004 Patrik Kuril sa stal novým slovenským šampiónom v zimnom triatlone, keď vyhral preteky v stredisku Jedľoviny pri Martine. Kuril sa postavil na štart po viac ako ročnej vynútenej prestávke. Napriek tomu, že následky ťažkého zranenia stále pociťuje a nemôže podať 100% výkon, zvíťazil pred domácim Martinčanom Jánom Holigom. Víťaz prvého kola Slovenského pohára v zimnom triatlone Tomáš Jurkovič obsadil až tretiu priečku. Medzi ženami dominovala Elena Maslová z klubu Ireland.

Organizátori z KBL ŠKP Martin pripravili pre seniorské a veteránske vekové kategórie trate s objemami 8 km beh - 10 km horská cyklistika - 10 km beh na lyžiach, juniori a juniorky budú o tituly bojovali na polovičných vzdialenostiach.

Výsledky - majstrovstvá Slovenska v zimnom triatlone v Martine:

Muži: 1. Patrik Kuril (KHC Tatranská Štrba) 1:14:31 h, 2. Ján Holiga (KBL ŠKP Martin) 1:15:37, 3. Tomáš Jurkovič (KPŠ Nereus Žilina) 1:17:20

Ženy: 1. Elena Maslová (Ireland) 1:32:10 h, 2. Dagmar Mondlová (TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica) 1:40:13, 3. Ivana Šulejova (TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica) 1:58:06

Veteráni: 1. Pavol Uhlárik (MK Rajec) 1:34:43 h

Juniori: 1. Jozef Tomášovič (KPŠ Nereus Žilina) 49:16 min

Juniorky: 1. Monika Kadlecová (KPŠ Nereus Žilina) 1:01:33 h