WHIL - 13. kolo

SITA|28. jan 2007 o 20:10

BRATISLAVA 28. januára (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 13. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

Casta Sokol Písek - SHK ZFP Kunovice 25:19 (8:7)

Najviac gólov: Keclíková 9/6, Martenková 6 - Štěrbová 11/5

Pok. hody: 7/6 - 5/5, vylúčené: 11 - 8, ČK: Moravcová (Písek) za tri vylúčenia, rozhodovali: Radová a Trunečková (obe ČR), 260 divákov

Výsledok príliš nezodpovedá priebehu stretnutia, pretože obe družstvá sa až do 25. min druhého polčasu striedali vo vedení. V spomenutej minúte družstvo Kunovíc urobilo dve hrubé chyby, čo využili domáce hádzanárky k dvojgólovému náskoku. To hostky psychicky položilo a Písečanky napokon zdolali svojho súpera o šesť gólov.

Sport Slokov Veselí nad Moravou - ŠKP HK Banská Bystrica 28:22 (13:5)

Najviac gólov: Handlová 8/5, Dorotíková a Fleková po 6 - M. Kollárová 6/2, Vidiečanová 6, Tobiašová 6/1

Pok. hody: 6/5 - 5/3, vylúčené: 4 - 7, ČK: Bencsöová, Tobiašová (obe Banská Bystrica) za tri vylúčenia, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 250 divákov

V rýchlom a dramatickom stretnutí sa domáce hádzanárky dokázali proti súperkám presadiť aj vďaka pozornej hre v defenzíve. Banskobystričanky pôsobili zakríknuto, urobili množstvo technických chýb, ktoré hráčky Veselí nekompromisne trestali gólmi.

DHK Zora Olomouc - HK Štart Trenčín 20:17 (12:8)

Najviac gólov: Růžičková 7/4, Hejtmánková 4, Marcišová 3 - Drotárová 4, Petríková 4/4, Hollá 3

Pok. hody: 4/4 - 7/4, vylúčené: 7 - 1, rozhodovali: Pešta a Poláček (obaja ČR), 180 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí sa museli domáce hráčky vysporiadať s výbornou obranou Trenčaniek, z čoho pramenilo veľa útočných technických chýb. Aj napriek tomu sa Olomoucu podarilo nastrieľať viac gólov a v závere triumfovať.

ŠKP Štart Bratislava - HC Zlín 28:17 (14:8)

Najviac gólov: Vachová 6/2, Globanová 5, H. Janšáková 5/3 - Budayová 4, Rúčková 3/1

Pok. hody: 7/6 - 4/1, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Andorka a Hutker (obaja Maď.), 150 divákov

Od začiatku duelu viedli domáce hádzanárky a umnou hrou v obrane aj útoku zvyšovali svoje vedenie až na konečných 28:17.

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 40:19 (21:8)

Najviac gólov: A. Tóthová 7/1, Dittelová 7, Gregorčíková, Cínová, Beňušková a Szöllösiová po 4 - Antalová 7/1, Michnová 3/2, Z. Janšáková 3/1, Gašparovičová 3

Pok. hody: 2/1 - 5/4, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: M. Leško a P. Leško (obaja SR), 650 divákov

V súboji lídra súťaže s posledným tímom tabuľky držali hráčky Partizánskeho s Iuventou krok do 10. min. Obhajkyne slovenského titulu potom naplno prevzali taktovku duelu do svojich rúk a súperky doslova rozdrvili. Strelecky sa presadila celá lavička Michaloviec, uviedla sa aj dorastenka Horňáková, autorka dvoch gólov.

DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa 26:28 (12:11)

Najviac gólov: Krouská 7/6, Zachová 6, Adámková 4 - Šalatová 7, Jakubisová-Fábryová 6, Csalava 5/2

Pok. hody: 9/6 - 2/2, vylúčené: 1 - 8, ČK: Braunová za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kavulič, Skružný (SR/ČR), 80 divákov

Vo veľmi dobrom stretnutí rozhodli hráčky Šale až v druhej polovici druhého polčasu. Domáce mladé družstvo urobilo vtedy niekoľko technických chýb, pokazilo prihrávky a nepremenilo čisté gólové príležitosti z postu spojok.