Malyszovo jubileum

Sportnet|29. jan 2007 o 00:00

Mesík v sobotu v 1. kole

OBERSTDORF. Víťazom sobotňajších pretekov Svetového pohára v skokoch na lyžiach na mostíku HS-137 v nemeckom Oberstdorfe sa stal Poliak Adam Malysz, ktorý bol po prvom kole druhý. Dvadsaťdeväťročnému rodákovi z Wisly namerali dva vyrovnané skoky - 132,5 m a 137 m, za čo dostal výslednú známku 283,1 bodu. Pre Malysza to bol jubilejný 30. triumf v SP, avšak premiérový v tejto zime.

Druhý skončil Rakúšan Thomas Morgenstern (279,9 b), na bronzový stupeň vystúpil domáci Michael Uhrmann (258,9 b), ktorý sa na konečnú tretiu priečku katapultoval z 11. pozície po 1. kole.

Slovenský reprezentant Martin Mesík skončil po svojom postupe z kvalifikácie v 1. kole hlavnej súťaže na 40. mieste a do finálového 2. kola medzi 30 najlepších skokanov nepostúpil.

Včerajšie preteky v Oberstdorfe vyhral Uhrmann pred Jacobsenom, ktorý si posilnil vedúce postavenie vo Svetovom pohári. Tretí skončil prekvapujúco Talian Morassi.

Mesík nepostúpil z kvalifikácie (57. miesto).