Turnaj WTA Tour v Tokiu - Hantuchová dohrala

SITA|30. jan 2007 o 11:24

TOKIO 30. januára (SITA, AFP) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v utorok zhodne nečakane prehrala v 1. kole dvojhry i štvorhry na turnaji WTA Tour Toray Pan Pacific Open (dotácia 1 340 000 USD, ...

TOKIO 30. januára (SITA, AFP) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v utorok zhodne nečakane prehrala v 1. kole dvojhry i štvorhry na turnaji WTA Tour Toray Pan Pacific Open (dotácia 1 340 000 USD, koberec v hale) v Tokiu. Osmička singlového žrebu najskôr nestačila v prvom vzájomnom súboji na taliansku kvalifikantku Robertu Vinciovú. Dvadsaťtriročná popradská rodáčka, aktuálne 18. v počítačovom poradí, podľahla 119. hráčke renkingu za 80 minút 4:6, 4:6 a neobhájila vlaňajšie 2. kolo. "V oboch setoch som doplatila na jeden nevydarený gem, ktorým som súperke dopriala brejk. Napokon jej to stačilo na úspech. Vinciová ťažila z rozohranosti. V kvalifikácii absolvovala tri zápasy a dnes zahrala dobre," povedala Hantuchová, ktorá urobila 5 dvojchýb a v druhom sete stratila podanie za stavu 4:4. Ešte prekvapivejšiu prehru potom úradujúca domáca Tenistka roka utrpela v japonskej metropole v debli. Ako trojka "pavúka" sa spolu s hostiteľkou Ai Sugijamovou za 90 minút lúčila už v 1. kole po prehre 6:7 (5), 3:6 proti nenasadenému srbsko-americkému páru Jelena Jankovičová - Bethanie Matteková. Hantuchová vlani v Tokiu aj vo štvorhre - po boku rovnakej partnerky - prehrala v 2. kole.

Štvorhra - 1. kolo:

Jelena Jankovičová, Bethanie Matteková (Srb./USA) - Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (3-SR/Jap.) 7:6 (5), 6:3