Štafetové zlato pre Rakúšanov a Nemcov

SITA|31. jan 2007 o 16:37

MARTELL 31. januára (SITA) - V stredajších štafetových pretekoch na biatlonových majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v talianskom Martelli si tituly vybojovali kadeti Rakúska a juniori Nemecka. Slovensko ...

MARTELL 31. januára (SITA) - V stredajších štafetových pretekoch na biatlonových majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v talianskom Martelli si tituly vybojovali kadeti Rakúska a juniori Nemecka. Slovensko malo zastúpenie iba v kategórii kadetov, kde družstvo v zložení Robert Prekop, Michal Baka a Peter Kazár obsadilo 9. miesto so stratou 5:46,5 min na zlatých Rakúšanov. Slováci museli popri 13 dobíjaniach absolvovať aj 3 trestné okruhy. V juniorskej štafete sa zo zlatých medailí tešili Nemci.

KADETI / štafety 3x7,5 km:

1. Rakúsko (Daniel Salvenmoser, Benjamin Riedlsperger, Dominik Landertinger) 1:08:57,36 h (3 trestné okruhy a 11 dobíjaní), 2. Nórsko +6,5 (3+13), 3. Francúzsko +1:16,2 (0+8),...9. Slovensko (Robert Prekop, Michal Baka, Peter Kazár) +5:46,5 (3+13).

JUNIORI / štafety 4x7,5 km:

1. Nemecko (Daniel Böhm, Simon Schempp, Sebastian Berthold, Christoph Stephan) 1:27:08,95 h (0 trestných okruhov a 7 dobíjaní), 2. Nórsko +3:04,7 (1+8), 3. Kanada +3:05,4 (0+13)