Na záverečnom turnaji Slovenského pohára v Prešove kvarteto favoritov

TASR|31. jan 2007 o 21:36

Bratislava 31. januára (TASR) - Na záverečný turnaj Slovenského pohára hádzanárov, ktorý bude cez víkend (3.-4. januára) hostiť Prešov, postúpili zo stredajších ...

Bratislava 31. januára (TASR) - Na záverečný turnaj Slovenského pohára hádzanárov, ktorý bude cez víkend (3.-4. januára) hostiť Prešov, postúpili zo stredajších štvrťfinálových súbojov obhajca trofeje a úradujúci šampión MŠK Považská Bystrica, vicemajster Tatran Prešov, finalista lanskej edície SP 1. MHK Košice a ŠKP Bratislava.

Semifinálové dvojice, ktoré sa pobijú v sobotu v prešovskej Tatran Handball aréne o postup do záverečného duelu o prvú trofej sezóny, určí vo štvrtok predpoludním žreb v sídle Slovenského zväzu hádzanej v bratislavskom Dome športu. Okrem samotného pohára je v hre aj prémia 10.000 korún a zároveň miestenka do Pohára víťazov pohárov v ročníku 2007/08.

Najväčšia dráma sa zrodila v novozámockej hale Milenium. Domáci si postupne vypracovali v prvom dejstve až štvrogólový náskok, po prestávke však prevahu získali hostia a hoci v poslednej minúte ešte Štart o gól vyhrával, gólom z preskoku v poslednej sekunde vyrovnal Marek Urban a postaral sa o predĺženie. V ňom Košičania dominovali a po roku opäť nebudú chýbať v záverečnom turnaji SP.

Sečovčania napriek obrovským problémom zo zostavou a len s náhradným brankárom na lavičke výborne začali a viedli 4:0 a aj 5:1. Favorit sa ale rýchlo pozviechal z útlmu postupne vyrovnal na 9:9 (23. min) a od tohto momentu už len zvyšoval svoj náskok. Pre ŠKP bolo pravdepodobne úplne posledné súťažné vystúpenie v sezóne, lebo od sponzoringu odstúpili mesto i miestni podnikatelia.

Stretnutie v Topoľčanoch malo iba priemernú úroveň s množstvom technických chýb na oboch stranách. Domáci mali viac z hry a ešte do 54. minúty bol stav nerozhodný. Potom sa ale favorizovaní hostia dostali do vedenia, ktoré si už udržali až do konca.

Hlohovčania držali krok s Považskou Bystricou iba v prvom polčase. V druhom však vďaka množstvom technických chýb domácich Považská Bystrica získala gólový náskok a zvíťazila.

Súhrn štvrťfinálových zápasov:

ŠKP Sečovce - Tatran Prešov 21:34 (10:16)

Najviac gólov: Šiška 10, Nagy 4, Čiljak a Rusnák po 3 - Milan Filič 7, Marušák 5, Kozlov 7/2. Rozhodovali: Šubák, Vydra, vylúčenia: 3:4, 7 m hody: 1/1 - 4/2, 200 divákov.

Do semifinále postúpil Tatran Prešov.

MŠK Hlohovec - MŠK SIRS Považská Bystrica 24:31 (15:14)

Najviac gólov: Cibulka 6, Braško 4 - Ďuriš 8, Krahulík, Martin Kozák po 5. Rozhodovali: Černý, Hipík, vylúčení: 6:8, 7 m hody: 2/2 - 0/0, 180 divákov

Do semifinále postúpila Považská Bystrica.

TJ Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 31:33 pp (28:28, 14:11)

Najviac gólov: Szapu 11, Chripák 7/1, Ivanov 5 - Tomáš Urban 7, Marek Urban 5, Hruščák 4. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 7:5, 7m hody: 6/5 - 7/7, 500 divákov.

Do semifinále postúpili Košice

THP Topvar Topoľčany - ŠKP Bratislava 30:32 (14:12)

Najviac gólov: Feješ 8, Matušík 5, Kovačech, Ševčík po 4 - Pitelka, Valentics po 5. Rozhodovali: Haščík, Oťapka, vylúčení: 6:2, ČK: Šupčík (Topoľčany) za faul, 7 m hody: 3/3 - 3/1, 400 divákov.

Do semifinále postúpil ŠKP Bratislava.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Na záverečnom turnaji Slovenského pohára v Prešove kvarteto favoritov