Turnaj WTA Tour v Paríži - Víťazný Heninovej návrat

SITA|7. feb 2007 o 21:54

PARÍŽ 7. februára (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová sa v stredu na tenisovom turnaji WTA Tour Open Gaz de France (Tier II, dotácia 600 000 USD, koberec Greenset v hale) v Paríži víťazne vrátila ...

PARÍŽ 7. februára (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová sa v stredu na tenisovom turnaji WTA Tour Open Gaz de France (Tier II, dotácia 600 000 USD, koberec Greenset v hale) v Paríži víťazne vrátila do diania - už len s polovicou priezviska oproti jeseni. Víťazka madridských MS WTA Tour sa po zimnej prestávke a vynechaní januárových podujatí v Sydney i Melbourne (pre rozluku s manželom Pierrom-Yvesom Hardennom) presadila v 2. kole dvojhry proti domácej Emilie Loitovej za 82 minút 3:6, 6:2, 6:2. Koncoročná svetová jednotka, ktorá medzičasom musela prepustiť vrchol rebríčka Ruske Marii Šarapovovej, sa v piatkovom štvrťfinále stretne s úspešnejšou zo štvrtkového duelu Tatiana Golovinová (Fr.) - Jekaterina Byčkovová (Rus.). Najvyššie nasadená držiteľka 29 singlových titulov Heninová mala v 1. kole voľný žreb. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Liege, ktorá sama seba začiatkom tohto týždňa „zneprístupnila“ pre belgický fedcupový tím, predtým naposledy hrala súťažný zápas 12. novembra v španielskej metropole a zdolala Francúzku Amélie Mauresmovú 6:4, 6:3. Odveta by sa teraz mohla konať pri Seine, pretože hostiteľka a obhajkyňa prvenstva je dvojkou žrebu.