Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

NHL: Cisár potešil otca gólom, play off bez slovenského tria z Phoenixu

New York 6. apríla (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na piatok ďalšími ôsmimi stretnutiami základnej časti, v ktorých sa predstavilo 14 slovenských hráčov, no bodovo sa presadili iba dvaja - Marián Cisár gólom a Peter Bondra asistenciou.

Otec Mariána Cisára sa počas svojej návštevy v USA dočkal gólu z hokejky svojho syna, keď útočník Nashvillu v rozlúčkovom zápase Predators na domácom ľade s Calgary (4:0) strelil svoj 12. gól v sezóne. Po prihrávke Cliffa Ronninga šikovne obišiel hosťujúceho Marca Savarda a takmer na kolenách pretlačil puk pomedzi betóny brankára Mika Vernona. Jeho spoluhráč Richard Lintner napriek piatim streleckým pokusom nebodoval. Hosťujúci útočník Ronald Petrovický sa prezentoval iba jedinou strelou.

Postupový rébus v Západnej konferencii doriešili Sharks víťazstvom nad Coyotes (3:0). Nováčik v súťaži Jevgenij Nabokov v bránke domácich priviedol žralokov k ich rekordnému 32. víťazstvu v sezóne i k definitívnemu postupu do play off svojím 6. shutoutom. Prehra kojotov zároveň rozhodla o ukončení nádejí arizonského klubu Wayna Gretzkého na účasť v bojoch o Stanleyho pohár a trojica Slovákov Michal Handzuš, Ladislav Nagy i Radoslav Suchý sú teoreticky k dispozícii reprezentačnému trénerovi Jánovi Filcovi pre majstrovstvá sveta v Nemecku. V nešťastnom zápase v Kalifornii nastúpil iba Handzuš, skončil však s nulami.

Aj bod za prehru s Vancouverom po predĺžení (2:3) stačil Kings na postup do play off. Králi síce vyhrávali 2:1, no domáci Harold Druken najskôr v záverečnej tretine vyrovnal a v predĺžení rozhodol o víťazstve i postupe Canucks. Ešte v druhej časti hry mohol skórovať najproduktívnejší hráč hostí Žigmund Pálffy, no jeho únik počas oslabenia Kings brankár Essensa so šťastím zneškodnil. Pálffy, rovnako ako Jozef Stümpel a Ľubomír Višňovský si pripísali po jednej pluske.

Canadiens si zaknihovali víťazstvo po predĺžení nad letcami z Philadelphie (3:2), napriek tomu sa do play off najslávnejší klub v histórii NHL nedostane už v treťom ročníku v poradí. Flyers v základnej časti zo súbojov s Habs vyťažili iba dva body za jednu remízu a za jednu prehru po predĺžení. Domáci útočník Richard Zedník si však pripísal iba dva mínusové body a dve neúspešné strely.

Len 5. víťazstvo (4:1) z posledných 24 zápasov vyojovali bluesmani proti nováčikovi ligy z Columbusu. Domáci Scott Young sa stal prvým hráčom Blues, ktorý po odchode Bretta Hulla z tímu nazbieral za základnú časť 40 gólov. Dvom Slovákom zo St. Louis - Ľubošovi Bartečkovi a Pavlovi Demitrovi sa nepodarilo bodovať, no Demitra si vylepšil dvoma pluskami bilanciu v tabuľke pravdy.

O prerušenie trojzápasovej série prehier Capitals proti Floride (3:0) sa svojím 5. zápasom bez inkasovaného gólu v ročníku (21. v kariére) postaral brankár Olaf Kölzig. Najlepší strelec Caps Peter Bondra zaznamenal asistenciu pri úvodnom góle Konowalchuka, jeho päť striel brankár Kidd zlikvidoval. Domáci Adam Oates dosiahol svoj 82. bod v sezóne, čo je najviac v histórii ligy u hráča s vekom 38 rokov a viac. Panthers v tomto ročníku využili iba jedinú z 21 presiloviek proti Capitals. Ich obranca Róbert Švehla si odsedel štyri minúty za podrazenie a nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Na Floride predviedli Lightning i Rangers (3:4) hokej, ktorý by sa od dvoch tímov, ktorým o týždeň začína dovolenka, nečakal. Domáci nováčik Brad Richards potvrdil svoju suverénnu pozíciu na tróne "greenhornov" ďalšími dvoma bodmi a celkovo ich už za sezónu nazbieral 61. Slovenskí obrancovia - domáci Kristián Kudroč, ani hosťujúci Peter Smrek sa bodovo nepresadili.

MONTREAL - PHILADELPHIA 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Dominanciu nad letcami z Philadelphie potvrdili Canadiens aj napriek tomu, že do play off sa nedostanú už v treťom ročníku v poradí. Flyers v základnej časti zo súbojov s Habs vyťažili iba dva body za jednu remízu a za jednu prehru po predĺžení. Domáci útočník Richard Zedník si však pripísal iba dva mínusové body a dve neúspešné strely.

Góly: 24. Dykhuis (Koivu), 53. Koivu (Campbell, Savage), 64. Savage (Koivu, Robidas) - 7. Fedotenko (Sýkora, Langkow), 18. Sýkora (Ranheim). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 24:31. Brankári: Theodore - Čechmánek. Rozhodcovia: Walsh, Trottier - 20.438 divákov.

ST. LOUIS - COLUMBUS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Len 5. víťazstvo z posledných 24 zápasov vyojovali bluesmani proti nováčikovi ligy z Columbusu. Domáci Scott Young sa stal prvým hráčom Blues, ktorý po odchode Bretta Hulla z tímu nazbieral za základnú časť 40 gólov. Dvom Slovákom zo St. Louis - Ľubošovi Bartečkovi a Pavlovi Demitrovi sa nepodarilo bodovať, no Demitra si aspoň vylepšil plusmínus bilanciu dvoma pluskami.

Góly: 6. Tkachuk (MacInnis), 21. Young (Turgeon, Drake), 25. Turgeon (Young, Hill), 49. Young (Tkachuk, MacInnis) - 51. Heward (Wright, Bowler). Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:27. Brankári: Turek - Denis. Rozhodcovia: Maguire, Sutherland - 18.381 divákov.

WASHINGTON - FLORIDA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

O prerušenie trojzápasovej série prehier Capitals sa svojím 5. zápasom bez inkasovaného gólu v ročníku (21. v kariére) postaral brankár Olaf Kölzig. Najlepší strelec Caps Peter Bondra zaznamenal asistenciu pri úvodnom góle Konowalchuka, jeho päť striel brankár Kidd zlikvidoval. Domáci Adam Oates dosiahol svoj 82. bod v sezóne, čo je najviac v histórii ligy u hráča s vekom 38 rokov a viac. Panthers v tomto ročníku využili iba jedinú z 21 presiloviek proti Capitals. Ich obranca Róbert Švehla si odsedel štyri minúty za podrazenie a nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Góly: 13. Konowalchuk (Gončar, BONDRA), 25. Halpern (Zettler, Cote), 46. Zubrus (Oates, Gončar). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Simon (WAS) na 5+DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:28. Brankári: Kölzig - Kidd. Rozhodcovia: Joannette, Zelkin - 14.727 divákov.

DETROIT - ATLANTA 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

V treťom tisícročí Red Wings ešte v hale Joe Louis Arena neprehrali. Víťazstvom nad Thrashers a 18. zápasom bez prehry vyrovnali rekord klubu z ročníkov 1931/32 a 1954/55

Góly: 9. Lapointe (Draper), 17. Devereaux (Lidström), 30. Lapointe (Fiodorov, Lidström), 47. Kozlov (Murphy, Lidström). Vylúčení: 8:7 na 2 min, Kuznecov (DET) a Odgers (ATL) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:16. Brankári: Legace - Rhodes. Rozhodcovia: Jackson, OďHalloran - 19.995 divákov.

TAMPA BAY - NY RANGERS 3:4 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Na Floride predviedli oba kolektívy hokej, ktorý by sa od dvoch tímov, ktorým o týždeň začína dovolenka, nečakal. Domáci nováčik Brad Richards potvrdil svoju suverénnu pozíciu na tróne "greenhornov" ďalšími dvoma bodmi a celkovo ich už za sezónu nazbieral 61. Slovenskí obrancovia - domáci Kristián Kudroč, ani hosťujúci Peter Smrek sa bodovo nepresadili.

Góly: 22. St. Louis (Johnson, Charitonov), 37. Clymer (Lecavalier, Richards), 42. Lecavalier (Richards) - 47. Forbes (Graves, Purinton), 42. Dvořák (Messier), 52. Grošek (Nedvěd, Kamenskij), 64. Malhotra (Nedvěd, Johnsson). Vylúčení: 4:5 na 2 min, Lecavalier, Dwyer (TB), McCarthy a Purinton (NYR) na 5 min, Barnaby (TB) a Pilon (NYR) 2x5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:35. Brankári: Chabibulin - Hebert. Rozhodcovia: Heyer, Martell - 18.454 divákov.

NASHVILLE - CALGARY 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Otec Mariána Cisára sa počas svojej návštevy v USA dočkal gólu z hokejky svojho syna, keď Cisár v rozlúčkovom zápase Predators na domácom ľade strelil svoj 12. gól v sezóne. Po prihrávke Cliffa Ronninga šikovne obišiel hosťujúceho Marca Savarda a takmer kolenačky pretlačil puk pomedzi betóny brankára Mika Vernona. Jeho spoluhráč Richard Lintner nebodoval, no slovenský obranca vyslal na bránku súpera až 5 striel. Hosťujúci útočník Ronald Petrovický sa prezentoval iba jedinou strelou.

Góly: 21. Johnson, 26. CISÁR (Ronning, Legwand), 38. Ronning (Eaton, Walker), 53. Legwand (Ronning, Walker). Vylúčení: 4:5 na 2 min, Walker (NAS) a Wilm (CAL) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: Dunham - Vernon (od 26. do 27. Brathwaite). Rozhodcovia: Hasenfratz, Peel - 17.113 divákov.

SAN JOSE - PHOENIX 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Postupový rébus v Západnej konferencii doriešili Sharks víťazstvom nad Coyotes. Nováčik v súťaži Jevgenij Nabokov v bránke domácich priviedol žralokov k ich rekordnému 32. víťazstvu v sezóne i k definitívnemu postupu do play off svojím 6. shutoutom. Prehra kojotov zároveň rozhodla o ukončení nádejí arizonského klubu Wayna Gretzkého na účasť v bojoch o Stanleyho pohár a trojica Slovákov Michal Handzuš, Ladislav Nagy i Radoslav Suchý sú teoreticky k dispozícii reprezentačnému trénerovi Filcovi pre majstrovstvá sveta v Nemecku. V nešťastnom zápase v Kalifornii nastúpil iba Handzuš, skončil však s nulami.

Góly: 37. Marleau (Koroľuk, Nolan), 43. Selänne (Matteau, Hannan), 59. Selänne (Matteau). Vylúčení: 8:6 na 2 min, Wilson (PHO) na 5 min, Lindsay (SJ) na 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:28. Brankári: Nabokov - Burke. Rozhodcovia: Walkom, Watson - 17.496 divákov.

VANCOUVER - LOS ANGELES 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Aj bod za prehru s Vancouverom po predĺžení stačil Kings na postup do play off. Králi síce vyhrávali 2:1, no domáci Harold Druken najskôr v záverečnej tretine vyrovnal a v predĺžení rozhodol o víťazstve i postupe Canucks. Ešte v druhej časti hry mohol skórovať najproduktívnejší hráč hostí Žigmund Pálffy, no jeho únik počas oslabenia Kings brankár Essensa so šťastím zneškodnil. Pálffy, rovnako ako Jozef Stümpel a Ľubomír Višňovský si pripísali po jednej pluske.

Góly: 1. Sopel (Bertuzzi, H. Sedin), 41. Druken (Morrison, Öhlund), 64. Druken (Bertuzzi, Sopel) - 23. Kelly (Modrý, Potvin), 34. Deadmarsh. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:21. Brankári: Essensa - Potvin. Rozhodcovia: Marouelli, Pollock - 18.422 divákov.