Najväčším „exotom“ Ghančan Nkrumah-Acheampong

SITA|13. feb 2007 o 16:15

AARE 13. februára (SITA) - Pondelok vošiel do histórie zjazdového lyžovania ako deň, keď sa uskutočnila prvá kvalifikácia na jednu z disciplín v rámci majstrovstiev sveta. Vo švédskom Aare bojovalo 101 ...

AARE 13. februára (SITA) - Pondelok vošiel do histórie zjazdového lyžovania ako deň, keď sa uskutočnila prvá kvalifikácia na jednu z disciplín v rámci majstrovstiev sveta. Vo švédskom Aare bojovalo 101 pretekárov o 25 dodatočných miesteniek v „hlavnej súťaži“ obrovského slalomu, pričom sa medzi nimi našlo aj zopár vyložených "exotov" z krajín, kde nemá alpské lyžovanie žiadnu tradíciu. Tým najväčším bol zrejme Kwame Nkrumah-Acheampong z africkej Ghany, ktorý obsadil v súčte oboch kôl v 22-stupňovom mraze posledné 66. miesto s priepastnou stratou 77,19 s na víťazného Ursa Imbodena. Afričan, žijúci v zime v talianskom Val di Fiemme, bol taký pomalý, že ešte aj na predposledného v cieli, Arména Arsena Poghosjana stratil vyše 35 sekúnd. „Som totálne premrznutý, mám skrehnuté prsty,“ referoval v cieli 32-ročný pretekár, ktorého lyžiarsky výstroj pripomína farbami leoparda. Nkrumah-Acheampong objektívne dodal, že na súťaže typu majstrovstiev sveta ešte nedorástol. „Aspoň už konečne viem, ako vyzerá majstrovská trať. Mám sa ešte veľa čo učiť.“