Extraliga mužov - súhrn stredajších výsledkov

SITA|14. feb 2007 o 20:39

BRATISLAVA 14. februára (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 3. kola skupinovej fázy hádzanárskej extraligy mužov:

A-skupina - 3. kolo:

1. MHK Košice - ŠKP Bratislava 34:28 (15:13)

Najviac gólov: T. Urban 8, Marek Urban a J. Kolesár po 4 - Dudáš 5, Mikuš a Volentics po 4

pok. hody: 1/1 - 3/0, vylúčení: 6 - 4, ČK: Hičo (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 400 divákov

Diváci boli v prvom polčase svedkami vyrovnaného stretnutia. Domáci si však už do prestávky vypracovali dvojgólový náskok (15:13). Ten po zmene strán, keď pridali ešte na dôraze, postupne zvyšovali a napokon zvíťazili rozdielom šiestich gólov 34:28.

MŠK Hlohovec - Tatran Prešov 27:34 (16:15)

Najviac gólov: Bočkay 6, Laho 6 - Fuňak 8, Pekár a Mikéci 6

Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčení: 5 - 6, ČK: tréner hostí za nešportové správanie, rozhodovali: Černý a Hippík, 190 divákov

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, ale v druhom domáci urobili veľké množstvo technických chýb a už nestačili na rozbehnutých hostí.

B-skupina - 3. kolo:

HC THP Topvar Topoľčany - MŠK SIRS Považská Bystrica 30:31 (14:17)

Najviac gólov: Vlčko 11/1, Klačanský 8/1, Ševčík 5 - Tůma 11/2, S. Mažár 7/2, Krahulík 6

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 2 - 3, bez ČK, rozhodovali: Brunovský, Čanda, 500 divákov

Domáci podali bojovný výkon. V bránke doslova čaroval Ladislav Rafael, ale to bolo na úspech málo. Za predvedený výkon by si Toipoľčanci zaslúžili aspoň bod, ale nakoniec si oba po najtesnejšom víťazstve odviezli hostia.

ŠKP Sečovce - TJ Štart Nové Zámky 22:33 (12:18)

Najviac gólov: Šiška 6, Nagy 5, S. Seman 4 - Vadkerti 8, Rábek a Mojzes po 5

pok. hody: 1/0 - 1/1, vylúčení: 1 - 7, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 250 divákov

Domáci držali so súperom krok len do 11. min, keď na ukazovateli skóre svietil stav 5:5. Potom už sa prejavila lepšia pripravenosť Novozámčanov, keďže Sečovčania mali tréningový výpadok pre ohrozenú existenciu klubu. Hostia si z východu republiky odvážajú hladké víťazstvo 33:22, k čomu im hráči ŠKP pomohli množstvom nepremenených šancí najmä v II. polčase.