Prehra Iuventy o jedenásť

Alžbeta Tóthová (s loptou) nastrieľala španielskemu tímu Orsan Elda 10 gólov, no Michalovce v prvom zápase osemfinále Pohára EHF prehrali 24:35. (Autor: TASR)
Sportnet|19. feb 2007 o 00:00

Postupové šance sú teóriou.

ELDA. Hádzanárky slovenského majstra Iuventy Michalovce podľahli v úvodnom zápase osemfinále Pohára EHF na palubovke španielskeho Orsán Elda Prestigio nečakane hladko 24:35 a v domácej odvete (24. februára o 18.00) budú musieť doháňať jedenásťgólové manko. Ešte 15 minút pred koncom východniarky prehrávali iba dva góly, nezvládli však záver - 2:11!

Oba tímy začali veľmi nervózne a publikum sa gólu dočkalo až po štyroch minútach hry, Iuventa skórovala prvýkrát dokonca až po siedmich minútach. Michalovčanky, ktoré nastúpili bez zranenej skúsenej pivotky Lívie Kalaninovej (na jej miesto tréner Daniš presunul spojku Školkovú), neustále prehrávali. V 15. min viedla Elda iba o jediný gól (8:7), no potom jej vyšiel záver polčasu (16:9 v 25. min).

Po obrátke sa Slovenky dotiahli na rozdiel dvoch gólov, čo by bol prijateľný rozdiel pred domácou odvetou. Od 46. min (24:22) však Danišove hráčky vsietili iba dva góly, zatiaľ čo jedenásťkrát inkasovali a zo Španielska sa tak vracajú v takmer beznádejnej situácii.

Tréner Dušan Daniš: „Domáce sa po nervóznom začiatku rýchlejšie skonsolidovali a ušli nám o niekoľko gólov. Výborným výkonom v druhom polčase sme sa priblížili na rozdiel dvoch gólov, no dievčatá vôbec nezvládli záver. Pripravili sme sa o možnosť zabojovať doma o postup. Citeľne nám chýbala na pivote Kalaninová.“(tasr)

Osemfinále Pohára EHF

Orsán Elda Prestigio - Iuventa Michalovce 35:24 (18:12).

Najviac gólov: Soitová 10, Boxová a Jacquesová po 5 - Tóthová 10/4, Dittelová, Hricíková, Gregorčíková po 3. Vylúčenia: 4 - 5, 7-metrové hody: 8/7 - 7/6, pred 1500 divákmi rozhodovali Holanďania Bol a Van Eck.

Odveta sa hrá v sobotu 24. februára v Michalov­ciach.