Turnaj ATP v Rotterdame: Hrbatý prehral v 1. kole s Mayerom

SITA|20. feb 2007 o 17:03

ROTTERDAM 20. februára (SITA) - Slovenskému tenistovi Dominikovi Hrbatému sa nevydaril návrat na dvorce po jednom mesiaci a jednom dni odmlky. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan v utorok v 1. kole dvojhry ...

ROTTERDAM 20. februára (SITA) - Slovenskému tenistovi Dominikovi Hrbatému sa nevydaril návrat na dvorce po jednom mesiaci a jednom dni odmlky. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan v utorok v 1. kole dvojhry na turnaji ATP ABN AMRO World Tennis Tournament (dotácia 782 250 eur, tvrdý povrch GreenSet v hale) v holandskom Rotterdame prehral s takisto nenasadeným Nemcom Florianom Mayerom, 49. v renkingu, za 125 minút 6:7 (5), 6:2, 5:7, hoci všetky tri predchádzajúce vzájomné duely vyhral. Tento raz premrhal v úvodnom sete vedenie 6:5 s brejkom a v záverečnej časti napokon nič nevyťažil z vyrovnania na 5:5, keď prehrával už 3:5. Hrbatému sa na tomto turnaji príliš nedarilo ani v minulosti. Z predchádzajúcich šiestich návštev bolo jeho maximom štvrťfinále v roku 2000. Vlani takisto prehral hneď v úvodnom zápase, a to s Chorvátom Ivanom Ljubičičom 4:6, 6:1, 2:6. Úradujúci domáci Tenista roka, aktuálne 23. hráč svetového rebríčka, si z januárového turné na južnej pologuli priviezol zlomeninu zápästnej kostičky na ľavej ruke a nútene stornoval plánovanú účasť na challengerovom podujatí v talianskom Bergame i minulotýždňové vystúpenie na turnaji ATP vo francúzskom Marseille. Držiteľ 6 trofejí z hlavného okruhu naposledy hral súťažný zápas 19. januára a v 3. kole na Australian Open v Melbourne podľahol Chorvátovi Mariovi Ančičovi 3:6, 2:6, 1:6.