Generálka neuspokojila

Michalovskú obranu zamestnáva hádzanárka Banskej Bystrice Petra Štetáková.
Michalovskú obranu zamestnáva hádzanárka Banskej Bystrice Petra Štetáková. (Autor: SITA)
Sportnet|23. feb 2007 o 00:00

Hádzanárky B. Bystrice a Michaloviec si predohrali vzájomný ligový zápas.

BANSKÁ BYSTRICA. V banskobystrickej hale sa v predohrávke WHIL stretli slovenskí zástupcovia v európ­skych pohárových súťažiach v hádzanej žien. Generálka pred zajtrajšími odvetami dopadla lepšie pre úradujúceho majstra Iuventu Michalovce, vyhrali 38:32.

Domáce dievčatá viedli len v úvodnej desaťminútovke. Zápas zdramatizovali desať minút pred koncom, keď stiahli na rozdiel gólu, ale východniarky znovu zapli na vyššie obrátky a v pohode vyhrali.

,,Úvod sme hrali dosť chaoticky, čo domáce využili. Vypracovali sme si päťgólové vedenie, ktoré sme v druhom polčase netakticky takmer stratili. Zahodili sme veľa šancí. Potom si dievčatá našťastie hrozbu uvedomili,“ povedal tréner Michaloviec Dušan Daniš.

Bystričanky sa trápili hlavne v obrane, dvadsať gólov za prvý polčas bolo silné sústo. Za ofenzívu sa nemuseli hanbiť, aj keď niekoľko vyložených šancí spálili. ,,Rozdiel medzi družstvami bol jasný. Súper hral ľahko, my sme sa trápili. Začiatok nám vyšiel. Snažili sme sa eliminovať súperove spojky, pokúšať sa o protiútoky. S pribúdajúcimi minútami sme strácali pôdu pod nohami. Chybovali sme v obrane a strácali veľa lôpt. V závere sme sa snažili zmobilizovať, ale po dotiahnutí sa na gól sme nevynútenými chybami Michalovciam dávali loptu,“ povedal tréner Banskej Bystrice Vladimír Danove.

Medzi najlepšie na palubovke patrila domáca Zdenka Szabová, ktorá však nedohrala. Dostala červenú kartu po troch vylúčeniach. ,,Máme veľmi zlú obranu. Veľa gólov v našej sieti svedčí o tom, že je deravá. Neviem, v čom to je. Na trénin­goch venujeme defenzíve veľa času a pozornosti, snažíme sa všetky činnosti vylepšiť, ale nevieme sa dať dokopy. Aj vo víkendovom pohárovom zápase v Taliansku sme prehrali pre zlú obranu. Navyše sa nám nedarilo v útoku, sama som nepremenila tri vyložené šance,“ povzdychla si Szabová.