Lucia Tobiášová uniká Talianke Oxane Raykhelovej.
Lucia Tobiášová uniká Talianke Oxane Raykhelovej. (Autor: TASR)
Sportnet|26. feb 2007 o 00:00

Bystričanky zdolali talianske Salerno 30:22.

BANSKÁ BYSTRICA. Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica sú vo štvrťfinále Challenge Cupu. V odvete osemfinále vyhrali na Štiavničkách nad Salernom 30:22, a keďže v Taliansku súperovi podľahli o päť gólov (26:31), budú v zajtrajšom žrebe štvrťfinále vo Viedni.

Banskobystričanky sa oproti predchádzajúcim zápasom zlepšili v defenzíve, sebavedomie im dvíhala úspešnými zákrokmi aj brankárka Ivanková. Salerno definívne pochopilo márnosť snaženia sedem minút pred záverom, keď Slovenky oslabené o dve vylúčené hráčky nedovolili súperovi streliť gól.

,,V týchto momentoch som sa už neobával zlyhania, lebo po zvládnutí väčšiny defenzívnych činností boli dievčatá dostatočne psychicky odolné,“ povedal tréner Vladimír Danove.

Taliankam päťgólový náskok z prvého zápasu nestačil. ,,Od začiatku sme boli veľmi nervózne, strácali sme lopty a pritom sme mali nádejný náskok. Ani v druhom polčase, hlavne v presilovke sme nevedeli dobre riešiť útočné situácie,“ povedala Čiernohorka v službách Salerna Dragana Lakovičová.

Postup Bystričaniek sa nerodil ľahko, museli zvládnuť niekoľko náročných pasáží. V 13. min viedli o štyri góly, nasledujúcich sedem minút však nedali gól a súper znížil na rozdiel gólu. Niečo podobné sa zopakovalo v druhom polčase. V 43. min viedli o osem gólov, no Talianky stiahli na rozdiel piatich.

,,Dúfali sme, že už pôjdeme len do vyššieho vedenia, poľavili sme v útoku a padli sme. Našťastie sme sa z toho rýchlo dostali,“ povedala autorka šiestich gólov Lucia Tobiášová.

Talianky majú v obrane dobre stavané hráčky, ktoré tvrdými zákrokmi znepríjemňovali slovenským pivotkám život. ,,Bili ma hlava-nehlava, párkrát som žiadala trénera, aby ma vystriedal. Po krátkom oddychu som však znovu nabehla naplno,“ vydýchla si Tobiášová.

ŠKP Banská Bystrica -

Salerno 30:22 (15:11)

Góly: Kollárová 8/4, Tobiášová 6, Vidiečanová 5, Hajíčková 4, Štetáková a Szabová po 3, Krnáčová 1 - Pavlyková 10/3, Lakovičová 6, Anisenkovová 4, Rajchelová 2. Rozhodcovia: Stark, Stefan (Rum.), vylúčené 6:2, tr. hody: 5/4 - 3/3. 800 divákov.

Prvý zápas 26:31, do štvrťfinále postupuje B. Bystrica.

Hlas trénera

Vladimír Danove, ŠKP: ,,Zápas bol vyrovnaný, až po prestávke sme si začali vytvárať potrebný náskok. O postupe som nepochyboval. Ťažké chvíle prichádzali vždy po získaní nejakého náskoku, keď sa dievčatá trochu upokojili a robili chyby v prihrávkach, alebo zlou netaktickou hrou dávali súperovi šancu na dobrý výsledok.“

Populárna „Ozi“ sa lúčila

Zápas bol zároveň rozlúčkou Martiny Rumanovskej s hráčskou kariérou. Populárna „Ozi“ čaká druhé dieťa a bude sa venovať trénerstvu mládeže.

,,S trénerom sme sa dohodli, že odohrám len prvé dve minúty. Pre mňa je typická streľba s pádom a podvedomie by mi nedovolilo strieľať naplno. Som v treťom mesiaci. Rozlúčka však bola pekná, v nádhernej atmosfére.“