Šurgan v šprinte 25., oba tituly do Ruska

SITA|26. feb 2007 o 12:46

PLANERNAJA 26. februára (SITA) - V úvodnej súťaži majstrovstiev sveta v lyžiarskom orientačnom behu v ruskom zimnom stredisku Planernaja neďaleko Moskvy si v šprinte zo slovenských reprezentantov najlepšie ...

PLANERNAJA 26. februára (SITA) - V úvodnej súťaži majstrovstiev sveta v lyžiarskom orientačnom behu v ruskom zimnom stredisku Planernaja neďaleko Moskvy si v šprinte zo slovenských reprezentantov najlepšie počínal Štefan Šurgan, ktorý na 4,2-kilometrovej trati obsadil 25. miesto v konkurencii 71 pretekárov. Z tria Sloveniek bola najlepšia Erika Hlaváčiková, ktorá spomedzi 48 štartujúcich obsadila 28. miesto. Šprint bol situovaný do typických brezových ruských lesov takmer na úplnej rovine s veľkým množstvom lyžiarskych stôp, kde pretekárom vložili do trate aj bludisko z umelých stien. V šprinte uspeli najmä domáci Rusi, ktorým patria tituly v oboch kategóriách. Na MS štartuje viac ako 120 pretekárov z 25 krajín.

Výsledky:

Muži (4,2 km, 90 m prevýšenie, 16 kontrol): 1. Eduard Grennikov (Rus.) 13:20, 2. Vadim Tolstopjatov (Rus.) 13:33, 3. Staffan Tunis (Fín.) 14:00,... 25. Štefan Šurgan (SR) 17:10.

Ženy (3,3 km, 55 m prevýšenie, 14 kontrol): 1. Tatiana Vlasovová (Rus.) 12:01, 2. Oľga Novikovová (Rus.) 12:02, 3. Liisa Anttilaová (Fín.) 12:04,... 28. Erika Hlaváčiková 17:35, 39. Dáša Mihálová 21:46, 42. Lucia Brozmanová (všetky SR) 23:53.