Gajdošová na turnaji ITF v Las Vegas do semifinále dvojhry

SITA|3. mar 2007 o 08:32

LAS VEGAS 3. marca (SITA) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová a Japonka Akiko Morigamiová ako najvyššie nasadené prehrali v piatkovom stretnutí semifinále štvorhry na turnaji ITF Panasonic Presents ...

LAS VEGAS 3. marca (SITA) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová a Japonka Akiko Morigamiová ako najvyššie nasadené prehrali v piatkovom stretnutí semifinále štvorhry na turnaji ITF Panasonic Presents The Tennis Channel Open (dotácia 75 000 USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Las Vegas, ale v sobotu opäť budú hrať súťažný zápas na jednom dvorci v areáli Darling Tennis Center. Obe totiž takisto v piatok postúpili do vzájomného duelu v singlovom semifinále. Aj v tejto súťaži je Morigamiová (67. v renkingu) jednotkou žrebu, zatiaľ čo Gajdošová je nasadená ako číslo sedem. Devätnásťročná Bratislavčanka má s touto súperkou bilanciu 1:1, keď vyhrala posledný súboj v roku 2004 na podujatí ITF v japonskej Fukuoke. Aktuálne 91. tenistka v rebríčku WTA Tour Gajdošová si v piatkovom štvrťfinále dvojhry za 73 minút poradila s Tatianou Pučekovou, 118. v počítačovom poradí, 6:4, 6:3. Práve táto Bieloruska sa spolu s krajankou Viktoriou Azarenkovou neskôr dočkala satisfakcie vo štvorhre, keď ako štvrté nasadené vyradili slovensko-japonský pár za 82 minút 7:6 (4), 6:4. Kuriozitou je skutočnosť, že aj Pučekovej sa tento týždeň v Las Vegas postavila vo dvojhre do cesty práve jej deblová partnerka Azarenková, ktorú v 2. kole zdolala 4:6, 6:2, 6:1.

Výsledky:

Dvojhra - štvrťfinále:

Jarmila Gajdošová (7-SR) - Tatiana Pučeková (Biel.) 6:4, 6:3 za 73 minút

Štvorhra - semifinále:

Viktoria Azarenková, Tatiana Pučeková (4-Biel.) - Jarmila Gajdošová, Akiko Morigamiová (1-SR/Jap.) 7:6 (4), 6:4 za 82 minút