WTA tour: Hantuchová po dráme do semifinále

Daniela Hantuchová oslavuje postup do semifinále.
Daniela Hantuchová oslavuje postup do semifinále. (Autor: SITA/AP)
SITA|15. mar 2007 o 06:02

INDIAN WELLS 15. marca (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila po druhý raz v kariére do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia ...

INDIAN WELLS 15. marca (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila po druhý raz v kariére do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 mil. USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Víťazka tohto podujatia z roku 2002 a aktuálne štrnásta nasadená hráčka si v dramatickom štvrťfinálovom súboji poradila s turnajovou jedenástkou, Izraelčankou Šahar Peerovou v troch setoch za 173 minút 6:2, 5:7, 7:6 (5). Hantuchovej súperkou v boji o postup do finále bude Číňanka Na Li, s ktorou má bilanciu 1:1. Už teraz má najlepšia Slovenka garantovanú prémiu 73 950 USD a 210 bodov do rebríčka WTA Tour.

Osemnásta a šestnásta hráčka aktuálneho svetového renkingu predviedli v stredajšom druhom štvrťfinále v Indian Wells Tennis Garden málo vídanú drámu, ktorá trvala bezmála tri hodiny a vyvrcholila tajbrejkom tretieho setu. Slovenka prehrávala v treťom dejstve 1:3, neskôr viedla 5:3 a 30:15, ale ani tento nádejný stav dvoch loptičiek od víťazstva ešte nevyužila. Víťazka troch podujatí na okruhu WTA Peerová (všetky v roku 2006) otočila na 6:5 a napokon to bola slovenská hráčka, kto musel doťahovať set do tajbrejku. V ňom Hantuchová od stavu 3:5 už ani raz nezaváhala a po Dauhe si pripísala druhý postup do semifinále na podujatí s vyše miliónovou dotáciou v tomto kalendárnom roku.

Dvojhra - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová (14-SR) - Šahar Peerová (11-Izr.) 6:2, 5:7, 7:6 (5) za 173 minút

Prvý set vyšiel slovenskej tenistke na jednotku. Izraelskú súperku hneď v úvode brejkla a vzápätí dobrý začiatok potvrdila pri svojom servise na 2:0. Hantuchová prevyšovala Peerovú presnosťou aj účinnosťou prvého podania a keď jej za stavu 4:2 po druhý raz vzala servis (dokonca čistou hrou), o osude prvého dejstva bolo rozhodnuté. Dvadsaťtriročná Slovenka ho vyhrala po premenenom druhom setbale za 34 minút 6:2 a zápas mala výborne rozbehnutý. Ešte nie 20-ročná rodáčka z Jeruzalemu v druhom sete spresnila hru a za stavu 2:1 sa dostala k vôbec prvému svojmu brejkbalu v zápase. Popradská rodáčka ho ešte odvrátila, ale v šiestom geme už stavu 0:40 pri svojom servise neodolala a súperku pustila do dvoj- a neskôr aj trojgemového náskoku na 5:2. Vzápätí však tradične zabojovala a sériou troch hier vyrovnala na 5:5. Stálo ju to však zrejme dosť síl, lebo koncovku setu lepšie zvládla Peerová (7:5) a vyrovnala na 1:1. Rozhodujúce dejstvo začala lepšie izraelská hráčka, ktorá vo štvrtej hre Slovenku opäť brejkla a ujala sa vedenia 3:1. Hantuchová mala v tomto geme päť možností na vyrovnanie na 2:2 a predsa si prehrala servis. Od tohto okamihu však získala Hantuchová štyri hry v rade a ujala sa vedenia 5:3. Ani tento nádejný stav jej však postup do semifinále ešte nezaručil. Tentoraz predviedla šnúru - troch víťazných gemov Peerová a za stavu 5:6 bola pri svojom podaní pod tlakom slovenská hráčka. Zvládla ho, a tak sa dráma v Indian Wells Tennis Garden posunula do rozhodujúceho tajbrejku. V ňom sa Izraelčanka dostala do minibrejku 5:3, ale potom už Hantuchová vyhrala všetky loptičky a po takmer troch hodinách sa tešila z druhého postupu do semifinále na vyše dvojmiliónovom podujatí v Indian Wells. V štatistikách dominovala Hantuchová najmä na podaní - esá: 3:1, dvojchyby: 1:4, body z I. podania: 72% - 66%, víťazné lopty celkovo: 112:102.

"Verila som, že duel proti Peerovej napokon dotiahnem do úspešného konca. V takýchto maratónoch totiž často rozhoduje kondícia a o mne je známe, že čím dlhšie zápas trvá, tým sa cítim na kurte lepšie," povedala Hantuchová, ktorá upravila vzájomnú bilanciu s Peerovou na 2:0 vo svoj prospech, v roku 2005 ju zdolala v 2. kole prestížneho Wimbledonu. V prípade semifinálového víťazstva nad Na Li bude slovenská tenistka v pondelňajšom vydaní rebríčka WTA figurovať v elitnej pätnástke. "Bude to určite kvalitný zápas, na ktorý sa už veľmi teším. Na Li je veľkou bojovníčkou, žiadna loptička nie je pre ňu stratená, takže sa opäť poriadne zapotím. Urobím však všetko pre to, aby som sa z víťazstva tešila ja a postúpila tak do finále," dodala Hantuchová. Na Li má podobne ako Hantuchová na svojom konte jeden singlový titul, v roku 2004 ako kvalifikantka vyhrala na domácej pôde v Kantone. Obe hráčky sa na okruhu WTA doposiaľ stretli dvakrát a bilancia je nerozhodná 1:1. Vlani v Dubaji vyhrala v troch setoch Hantuchová, o niekoľko dní na to v Dauhe triumfovala rovnako v troch dejstvách Na Li.

Domov»Tenis»WTA tour: Hantuchová po dráme do semifinále