Hantuchová po dráme do semifinále

SITA|15. mar 2007 o 08:43

INDIAN WELLS 15. marca (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila po druhý raz v kariére do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia ...

INDIAN WELLS 15. marca (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila po druhý raz v kariére do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 mil. USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Víťazka tohto podujatia z roku 2002 a aktuálne štrnásta nasadená hráčka si v dramatickom štvrťfinálovom súboji poradila s turnajovou jedenástkou, Izraelčankou Šahar Peerovou v troch setoch za 173 minút 6:2, 5:7, 7:6 (5). "Mám dojem, že čím viac času strávim na dvorci, tým je to pre mňa lepšie. Stále mám pocit, že mám fyzicky navrch v porovnaní s ostatnými hráčkami, vydržím viac ako ony. To mi dodáva veľa sebavedomia," poznamenala Hantuchová po víťaznom takmer trojhodinovom štvrťfinálovom stretnutí. Jej súperkou v boji o postup do finále bude Číňanka Na Li, s ktorou má bilanciu 1:1. Už teraz má najlepšia Slovenka garantovanú prémiu 73 950 USD a 210 bodov do rebríčka WTA Tour. "Na Li je skvelá tenistka a veľká bojovníčka, očakávam opäť mimoriadne náročné stretnutie. Na semifinále sa však teším, budem sa snažiť predviesť čo najlepší tenis," cituje slová 23-ročnej Hantuchovej oficiálna interntetová stránka turnaja.

Osemnásta a šestnásta hráčka aktuálneho svetového renkingu predviedli v stredajšom druhom štvrťfinále v Indian Wells Tennis Garden málo vídanú drámu, ktorá trvala bezmála tri hodiny a vyvrcholila tajbrejkom tretieho setu. Hantuchová prehrávala v treťom dejstve 1:3, neskôr viedla 5:3 a 30:15, ale ani tento nádejný stav dvoch loptičiek od víťazstva ešte nevyužila. Víťazka troch podujatí na okruhu WTA Peerová (všetky v roku 2006) otočila na 6:5 a napokon to bola slovenská hráčka, ktorá musela doťahovať set do tajbrejku. V ňom Hantuchová od stavu 3:5 už ani raz nezaváhala a po Dauhe si pripísala druhý postup do semifinále na podujatí s vyše miliónovou dotáciou v tomto kalendárnom roku.

Dvojhra - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová (14-SR) - Šahar Peerová (11-Izr.) 6:2, 5:7, 7:6 (5) za 173 minút

Prvý set vyšiel slovenskej tenistke na jednotku. Izraelskú súperku hneď v úvode brejkla a vzápätí dobrý začiatok potvrdila pri svojom servise na 2:0. Hantuchová prevyšovala Peerovú presnosťou aj účinnosťou prvého podania a keď jej za stavu 4:2 po druhý raz vzala servis (dokonca čistou hrou), o osude prvého dejstva bolo rozhodnuté. Dvadsaťtriročná Slovenka ho vyhrala po premenenom druhom setbale za 34 minút 6:2 a zápas mala výborne rozbehnutý. Ešte nie 20-ročná rodáčka z Jeruzalemu však v druhom sete spresnila hru a za stavu 2:1 sa dostala k vôbec prvému svojmu brejkbalu v zápase. Popradská rodáčka ho ešte odvrátila, ale v šiestom geme už za stavu 0:40 pri svojom servise neodolala a súperku pustila do dvoj- a neskôr aj trojgemového náskoku na 5:2. Vzápätí však tradične zabojovala a sériou troch hier vyrovnala na 5:5. Stálo ju to však zrejme dosť síl, lebo koncovku setu lepšie zvládla Peerová (7:5) a vyrovnala na 1:1 na sety. Rozhodujúce dejstvo začala lepšie izraelská hráčka, ktorá vo štvrtej hre Slovenku opäť brejkla a ujala sa vedenia 3:1. Hantuchová mala v tomto geme päť možností na vyrovnanie na 2:2 a predsa si prehrala servis. Od tohto okamihu však získala slovenská tenistka štyri hry v rade a ujala sa vedenia 5:3. Ani tento nádejný stav jej však postup do semifinále ešte nezaručil. Tentoraz predviedla šnúru troch víťazných gemov Peerová a za stavu 5:6 bola pri svojom podaní pod tlakom slovenská hráčka. Zvládla ho, a tak sa dráma v Indian Wells Tennis Garden posunula do rozhodujúceho tajbrejku. V ňom sa Izraelčanka dostala do minibrejku 5:3, ale potom už Hantuchová vyhrala všetky loptičky a po takmer troch hodinách sa tešila z druhého postupu do semifinále na vyše dvojmiliónovom podujatí v Indian Wells. V štatistikách dominovala Hantuchová najmä na podaní - esá: 3:1, dvojchyby: 1:4, body z I. podania: 72% - 66%, víťazné lopty celkovo: 112:102.