Lurz a Ilčenková obhájili zlato na 5 km

SITA|18. mar 2007 o 09:58

MELBOURNE 18. marca (SITA) - Nemec Thomas Lurz a Ruska Larisa Ilčenková obhájili na XII. majstrovstvách sveta v austrálskom Melbourne tituly majstrov sveta v plávaní na 5 km, keď zlatí boli aj pred dvoma ...

MELBOURNE 18. marca (SITA) - Nemec Thomas Lurz a Ruska Larisa Ilčenková obhájili na XII. majstrovstvách sveta v austrálskom Melbourne tituly majstrov sveta v plávaní na 5 km, keď zlatí boli aj pred dvoma rokmi v Montreale.

Lurz si v záverečných metroch poradil so spolufavoritom Rusom Jevgenijom Dratcevom, ktorý mal na druhej priečke od víťaza odstup 1,1 sekundy. Prekvapením medzi mužmi sa stal Grék Spyridon Gianniotis, ktorý obsadil tretiu priečku bez akéhokoľvek predchádzajúceho štartu na pretekoch v diaľkovom plávaní. Grécky vytrvalec viedol od štartu takmer až po cieľovú pásku, ale v závere mu došli sily.

Ilčenková sa ziskom zlata postarala o zápis do histórie, keď pláž St. Kilda zažila už jej štvrtý triumf na “päťke“ v rade. Ilčenková sa dostala do vedenia v záverečnom kole a pred seba už nikoho nepustila. Druhá skončila napriek mohutnému finišu s dvojsekundovým odstupom ďalšia Ruska úradujúca majsterka Európy Jekaterina Seliverstovová a tretia skončila domáca Austrálčanka Kate Brookesová-Petersonová.