Šance Bystrice žijú

Lucia Tobiašová (druhá zľava) bola s 9 gólmi najlepšou strelkyňou Banskej Bystrice v pohárovom zápase v Niši. Na snímke zo stretnutia s Olomoucom je druhá sprava Zdenka Szabová. (Autor: SITA)
Sportnet|19. mar 2007 o 00:00

Štvrťfinále Challenge Cupu hádzanárok: Niš - ŠKP Banská Bystrica 30:27.

NIŠ. Hádzanárky ŠKP Banská Bystrica uhrali v prvom zápase štvrťfinále Challenge Cupu na palubovke srbského družstva HC „Naisa“ Niš relatívne prijateľný výsledok. O postup medzi štyri najlepšie tímy tejto európskej pohárovej súťaže zabojujú v odvete v hale na Štiavničkách v sobotu 24. marca o 18.00.

Prvý polčas bol opatrný z oboch strán. Domáce hádzanárky sa snažili využiť výškovú prevahu, ale Banskobystričanky dobre bránili. Nielenže eliminovali silnú zbraň hráčok Niša - rýchly protiútok, ale naopak často zakončovali svoje akcie po kontrách. Strelecky sa darilo Lucii Tobiašovej.

Po nerozhodnom polčase (14:14) si Slovenky vybrali slabšiu chvíľku medzi 48. - 53. min. a Niš získal rozhodujúci náskok.

Vladimír Danove, tréner ŠKP B. Bystrica: „Stretnutie bolo vyrovnané od začiatku až do konca, ani jedno z družstiev neviedlo o viac ako tri góly. Mali sme trochu obavy z úvodu, ale dievčatá splnili všetky pokyny do bodky. Súpera, ktorý nás pravdepodobne podcenil, sme trochu prekvapili. V druhom polčase sme vyhrávali o tri góly, ale vedenie sa nám nepodarilo udržať. Zahodili sme niekoľko šancí a hendikepom bolo pre nás aj oslabenie o Szabovú, ktorá dostala červenú kartu. Problémy sme mali predovšetkým s bránením vysokej pivotky. Dievčatá odohrali zápas s maximálnym nasadením. Vidíme šancu na postup, ale bude to náročné.“

Challenge Cup

Štvrťfinále, prvý zápas: Niš - Banská Bystrica 30:27 (14:14), Roganová 11, J. Popovičová 5, Kaliničenková 4 - zostava a góly ŠKP: Ivánková, Kútna - K. Lapinová, Kollárová 6/1, Kmeťová, Krnáčová 1, Szabová 2, Hajíčková 3, Bencsöová 1, Štetáková 1, Chebanová, Vidiečanová 4, Tobiašová 9. Pok. hody: 3/2 - 3/1, vylúčené: 1 - 5, ČK: Szabová (B. Bystrica) za 3 vylúčenia, pred 1000 divákmi rozhodovali Rakytinová a Tkačuková (obe Ukr.).