Slovenské štafety v druhej desiatke

SITA|19. mar 2007 o 14:17

Pôvodná správa doplnená o časy v pretekoch štafiet junioriek na 4x3,3 km a výsledky šprintérskych pretekov v severskej kombinácii

TARVISIO 19. marca (SITA) - V záverečný deň na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v talianskom Tarvisiu obsadila slovenská štafeta juniorov v pretekoch bežcov na lyžiach na 4x5 km v zostave Martin Otčenáš, Peter Žiška, Peter Mlynár, Matúš Trnka 15. miesto a juniorky v pretekoch na 4x3,3 km v zložení Katarína Garajová, Barbora Suchánková, Barbara Blašková, Alica Bekešová skončili štrnáste. V šprintérskych pretekoch v severskej kombinácii (jeden skok na mostíku HS 100 a beh na 5 km) obsadil Slovák Róbert Kartík 52. priečku, titul si vybojoval Nemec Eric Frenzel. Súťaž skokaniek na lyžiach vyhrala domáca Talianka Lisa Demetzová.