Turnaj WTA Tour v Charlestone - Cibulkovú zastavila Golovinová

SITA|10. apr 2007 o 19:09

CHARLESTON 10. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup (Tier I, dotácia 1,34 milióna ...

CHARLESTON 10. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Family Circle Cup (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, zelená antuka vonku) v americkom Charlestone v Južnej Karolíne s desiatou nasadenou Francúzkou Tatianou Golovinovou za 96 minút 4:6, 1:6.

Sedemnásťročná kvalifikantka, momentálne 131. vo svetovom počítačovom poradí, nedokázala proti favoritke prekvapiť, ale 19-ročnú rodáčku z Moskvy, 19. v renkingu k 9. aprílu, najmä v úvodnom sete riadne potrápila. Proti víťazke minulotýždňového turnaja v Amelia Island vyrovnala z 0:2 na 2:2, prinútila ju odohrať enormne dramatický deviaty gem a súperke dovolila premeniť iba 2 z 11 brejkbalov. Druhé dejstvo sa začalo sériou troch prerazení podania, z ktorej na 3:1 unikla Golovinová a odvtedy dostala vývoj definitívne pod kontrolu. Víťazka novembrového bratislavského turnaja ITF Ritro Slovak Open Cibulková, ktorú od začiatku marca pripravuje Vladimír Pláteník, by sa 21. - 22. apríla mala predstaviť domácemu publiku v rámci stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Česku v Sibamac aréne Národného tenisového centra pod otvorenou strechou. Nominácia bude známa v stredu.