Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite
DANIELA HANTUCHOVÁ - LUCIE ŠAFÁŘOVÁ 6:7 (1), 6:4, 3:6 ZA 158 MINÚT

FC: Hantuchová prehrala so Šafářovou, Češky vedú 1:0

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s hosťujúcimi Češkami 0:1. O prvý bod českých reprezentantiek sa ...

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s hosťujúcimi Češkami 0:1. O prvý bod českých reprezentantiek sa v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave postarala druhá česká hráčka Lucie Šafářová, ktorá zdolala slovenskú jednotku Danielu Hantuchovú v trojsetovom dramatickom súboji za 158 minút 7:6 (1), 4:6, 6:3.

Šafářová (30. v rebríčku WTA Tour) predviedla na antuke NTC v ofenzívne ladenom súboji výborný výkon. Hantuchovú prestrieľala vo víťazných úderoch 40:26 a v dôležitých momentoch ju podržal aj účinný ľavácky servis. Slovenskú tenistku (14. vo WTA Tour) môže mrzieť najmä nezvládnutá koncovka prvého setu, keď viedla už 5:2, dostala sa k štyrom setbalom, ale nevyužila ich. Daniela nepotvrdila úlohu favoritky a vo fedcupovej singlovej bilancii si pripísala popri 17 víťazstvách na konto piatu prehru. Šafárová naopak iba otvorila svoju víťaznú fedcupovú bilanciu v singli.

Na druhú sobotňajšiu dvojhru v Sibamac aréne NTC nastúpia slovenská dvojka Dominika Cibulková a česká jednotka Nicole Vaidišová.

Slovensko - Česko 0:1 po I. dvojhre

• Daniela Hantuchová - Lucie Šafářová 6:7 (1), 6:4, 3:6 za 158 minút

Hantuchová začala typicky útočne, ale jej česká súperka nezaostávala. Obe hráčky si na rýchlej antuke až do šiestej hry držali servis. Potom 23-ročná Slovenka o tri roky mladšiu súperku po prvý raz brejkla a zvýšila svoje vedenie na 4:2. Hantuchová sa chytila a suverénne čistou hrou pridala piaty bod. Za stavu 2:5 však Šafářová zrýchlila údery a nadýchla sa k parádnemu obratu. Najprv odvrátila prvý setbal a znížila na 3:5. Potom vyhrala súperkin servis čistou hrou a vzápätí už uvoľnene vyrovnala na 5:5. Hantuchová mala ešte veľkú šancu vyhrať prvý set v dvanástom geme, keď premárnila dovedna tri setbaly. V tajbrejku už potom Slovenka na presne a odhodlane hrajúcu súperku nemala nárok. Češka rozdávala víťazné údery najmä z forhendu a vyhrala skrátenú hru hladko 7:1.

V druhom sete, ktorý sa hral už pod zatvorenou strechou NTC, využila Slovenka hneď v úvodnom geme moment prekvapenia a Češke vzala servis. Potom si po zhode podržala svoje podanie a zvýšila na 2:0. Neskôr si obe hráčky bez väčších problémov vyhrávali svoje podania. Rodáčka z Popradu už výhodu jedného brejku udržala až do konca a set vyhrala 6:4. V rozhodujúcom treťom dejstve vsadila Šafářová na úvod. Výborne podávala, vyšlo jej niekoľko riskantných úderov a výsledkom bolo vedenie 3:0. Slovenka bojovala, ale v rozhodujúcich momentoch už nevedela súperku ničím výnimočným prekvapiť. Za stavu 2:5 už trochu frustrovaná slovenská tenistka pustila Češku za stavu 0:40 k trom mečbalom, ale piatimi fiftínmi v rade napokon znížila na 3:5. V kvalitnej deviatej hre sa potom obe súperky predbiehali v skvelých úderoch. Hantuchová, poháňaná takmer štvortisícovým publikom, sa dokonca dostala k dvom brejkbalom, ale bez nervov hrajúca Češka jej oba odvrátila. Skvelým servisom sa potom rodáčka z Brna prepracovala k prvému mečbalu pri svojom podaní, ale zahodila ho chybou do siete. Vzápätí si však vybojovala ďalší, celkovo už piaty mečbal, a ten suverénnym forhendom popri čiare premenila. Bol to jubilejný 40. víťazný úder 20-ročnej Šafářovej v zápase. Pre Česko tak získala dôležitý prvý bod.

Daniela Hantuchová (SR): "Súperka hrala veľmi dobre. Bola aktívna, chodila si pre loptičky a zaslúžene vyhrala. Pre mňa bolo nepríjemné jej podanie, ale aj údery mala skvelé. Škoda, že som nevyužila veľkú šancu v prvom sete. Lucie sa potom chytila a zlepšila svoju hru. Taký je však tenis."

Lucie Šafářová (ČR): "Bol to výborný zápas, obe sme podali veľmi dobrý výkon. Dôležité bolo, že som ešte zachránila prvý set. Na začiatku druhého som po zatiahnutí strechy trochu "stuhla" a Daniela si potom po brejku už držala svoj servis. V treťom sete sa mi však podarilo v úvode to isté, čo predtým mojej súperke a brejk som už udržala. Záver bol nervózny, ale to v takých zápasoch nie je žiadna výnimka. Som šťastná, že som zdolala takú kvalitnú hráčku.