Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO - ČESKO 0:2 PO II. SOBOTŇAJŠEJ DVOJHRE

FC: Cibulková podľahla Vaidišovej, Češky vedú 2:0

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Po prvom dni víkendového súboja 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie prehrávajú slovenské tenistky s Češkami 0:2. Po tom, čo Lucie Šafářová zdolala prekvapujúco ...

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Po prvom dni víkendového súboja 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie prehrávajú slovenské tenistky s Češkami 0:2. Po tom, čo Lucie Šafářová zdolala prekvapujúco Danielu Hantuchovú, pridala druhý bod favorizovaného českého tímu na antuke Sibamac arény Národného tenisového centra Nicole Vaidišová. Česká jednotka zdolala slovenskú dvojku Dominiku Cibulkovú až po veľkom boji v troch setoch za 147 minút 3:6, 6:4, 7:5. Češky sú po sobote blízko triumfu v celom stretnutí. Stačí im na to v nedeľu získať v troch dueloch jeden bod.

Cibulková (123. v rebríčku WTA Tour) mala proti ôsmej hráčke sveta na dosah veľké prekvapenie. Prvý set vyhrala 6:3, v druhom dotiahla na 4:4 a v treťom na 5:5, ale v koncovkách sa prejavila kvalita aj skúsenosti na strane českej tenistky. Vaidišová si vylepšila svoju fedcupovú bilanciu vo dvojhre na 8:1, Cibulková prehrala vo štvrtom singlovom súboji vo Fed Cupe po druhý raz.

V nedeľu pokračuje tenisový postfederálny súboj Slovensko - Česko od 11.00 h ďalšími dvojhrami a záverečnou štvorhrou. Najprv sa stretnú jednotky oboch tímov Daniela Hantuchová a Nicole Vaidišová. Potom príde na rad súboj druhých hráčok: Dominiky Cibulkovej a Lucie Šafářovej. Do štvorhry kapitáni predbežne nominovali dvojice Daniela Hantuchová - Janette Husárová resp. Iveta Benešová - Barbora Záhlavová-Strýcová.

Slovensko - Česko 0:2 po II. sobotňajšej dvojhre

• Dominika Cibulková - Nicole Vaidišová 6:3, 4:6, 5:7 za 147 minút

Cibulková začala svoj prvý zápas proti hráčke z Top Ten bez rešpektu. Hoci úvodný gem prehrala 17-ročná Slovenka s omnoho skúsenejšou rovesníčkou čistou hrou, nezľakla sa mena Vaidišová. Rýchlo vyrovnala na 1:1, čistou hrou súperku brejkla a potom pridala aj tretí bod. Zjavne šokovaná semifinalistka dvoch grandslamových turnajov sa do konca prvého setu herne nechytila. A hoci vyrovnala na 3:3, naďalej kopila nevynútené chyby a set s nadšene hrajúcou Slovenkou prehrala za 40 minút 3:6.

V druhom dejstve prehrala Cibulková hneď svoj úvodný servis a Vaidišová vzápätí zvýšila na 2:0. Česká favoritka spresnila hru, svoju súperku tlačila do defenzívy, ale Cibulková statočne vzdorovala. Za stavu 3:4 Vaidišová po štvrtý raz v stretnutí stratila svoje podanie a Cibulková bola späť v hre o druhý set. Nasledujúci gem jej však pri svojom podaní nevyšiel a Češke sa vydaril rebrejk. Vaidišová už potom udržala svoje podanie a set vyhrala 6:4, keď premenila druhý setbal. Rodáčka z nemeckého Norimbergu dominovala v druhom sete vo víťazných úderoch 19:5 a začala mať na kurte zjavnú prevahu. Tú potvrdila hneď v úvode tretieho setu, ked opäť prerazila podanie slovenskej súperky a vzápätí zvýšila na 2:0. Cibulková však bojovala a kvalitnou defenzívou sa udržiavala v hre. V deviatej hre po druhom svojom ese v stretnutí znížila na 4:5. Potom prišiel boj nervov pri podaní Vaidišovej, z ktorého vyšla víťazne Slovenka a po troch brejkbaloch napokon výborným nábehom na sieť vyrovnala na 5:5. Situáciu však pred burácajúcim publikom NTC nezvládla a svoje nasledujúce podanie prehrala smolne na nulu. Vaidišová už potom zápas dopodávala do víťazného konca a získala podľa predpokladov pre český tím druhý bod. V štatistike víťazných úderov Češka jednoznačne dominovala (42:13), ale v nevynútených chybách tiež (35:20).

Dominika Cibulková (SR): „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorý sa mohol skončiť aj v môj prospech, a tak som trošku smutná. Verila som totiž vo víťazstvo. V prvom sete robila súperka veľké chyby, ale tie pramenili aj z mojej dobrej hry. Druhý set súperka vyhrala, lebo ja som sa stiahla a hrala som príliš z defenzívy. Tretí set bol ale znova veľmi vyrovnaný. Škoda toho momentu, keď som si za stavu 5:5 hlúpo prehrala svoje podanie. Mohlo to dopadnúť inak.“

Nicole Vaidišová (ČR): „Moja súperka začala veľmi dobre. Ja som si to trošku skomplikovala, ale nakoniec som to otočila, takže spokojnosť. Predpokladala som, že Dominika bude hrať a že domáce prostredie ju nabudí k dobrému výkonu. Podstatné je, že som vyhrala a po sobotu vedieme 2:0.“