Česká jednotka rozhodla

Dominika Cibulková hrala v sobotu proti Nicole Vaidišovej skvelý tenis, ale odchádzala s prehrou. (Autor: SME – MIROSLAVA CIBULKOVÁ)
Prokop Slováček|23. apr 2007 o 00:00

Po prvom dni prehrávalo Slovensko s Českom 0:2, súboj jednotiek rozhodolo postupe hostí.

BRATISLAVA. Prvý set otváracej dvojhry vyzeral nádejne. Daniela Hantuchová sa rýchlo dostala do vedenia 5:2, no potom sa možno zbytočne začala rozptyľovať dohadovaním sa o sporných loptičkách. Lucie Šafářová sa chytila a v tajbrejku dokázala zvíťaziť. Potom sa po dohode oboch kapitánov zaťahovala strecha, lebo slnko robilo hráčkam pri hre problémy.

Šafářová prehrala po krátkej prestávke svoje podanie a márne sa ho pokúšala získať späť. Druhý set stratila. Vynahradila si to v sete treťom, získala Hantuchovej servis a rýchle vedenie 3:0 si už postrážila. Pre Češku to bola v tretej dvojhre v tejto tímovej súťaži prvá výhra.

Dominike Cibulkovej absolútne neprekážal v súboji proti Nicole Vaidišovej rozdiel vo svetovom rebríčku (123. - 8.). Predsavzatie dostať svoju súperku do dlhých výmen a dobre returnovať do bodky splnila. Len v najdôležitejších momentoch druhého a tretieho setu za stavu 4:4, resp. 5:5 stratila svoje podanie a ostrie­ľanejšia súperka to využila.

V súboji jednotiek oboch tímov mohla iba výhra Hantuchovej nad Vaidišovou udržať Slovensko v hre o postup. Už druhý gem možno označiť za jeden z kľúčových. Pri Hantuchovej podaní sa hral 20 minút, naša hráčka ho prehrala a potom aj celý set 2:6. Za stavu 2:4 v druhom sete si rozhodcovia vybrali slabšiu chvíľku, viackrát sa diskutovalo o sporných loptičkách a prestávka prospela našej hráčke. Zlepšila výkon a získala druhý set v tajbrejku. V treťom prehrala podanie na 1:2, nechala si ošetriť natiahnutý sval na nohe, ale podobný obrat, ako v druhom sete už nedokázala predviesť.

Slovensko – Česko 0:5

Sobota

0:1 - Daniela Hantuchová - Lucie Šafářová 6:7 (1), 6:4, 3:6

Kľúčové momenty: V prvom sete neudržala Hantuchová vedenie 5:2 a v tajbrejku ho stratila. V treťom rýchlo stratila servis a prehrávala už 0:3. Tento stav nedokázala otočiť.

0:2 - Dominika Cibulková - Nicole Vaidišová 6:3, 4:6, 5:7

Kľúčové momenty: Pri vedení 1:0 na sety a za stavu 4:4 v druhom sete si prehrala Cibulková podanie a set stratila. V treťom sete Vaidišová prelomila za stavu 5:5 Cibulkovej podanie čistou hrou. Svoje si udržala.

Nedeľa

0:3 - Daniela Hantuchová - Nicole Vaidišová 2:6, 7:6 (1), 3:6

Kľúčové momenty: Hantuchová sa za stavu 0:1 a 2:4 vrátila do zápasu, vyhrala súperkyno podanie a celý set v tajbrejku. V treťom sete si po prehratom servise na 1:2 Hantuchová nechala ošetrovať zranený sval na nohe, Vaidišová si až do konca podržala servis. Premenila prvý mečbal.

0:4 - Magdaléna Rybáriková - Barbora Záhlavová-Strýcová 2:6, 1:2, skreč Rybáriková odstúpila pre svalové zranenie v oblasti slabín

0:5 - Cibulková, Husárová - Benešová, Záhlavová-Strýcová 3:6, 3:6

Pohár federácie vo svete

1. kolo svetovej skupiny: Rusko - Španielsko 5:0, Taliansko (víťaz z roku 2006) - Čína 5:0, Francúzsko - Japonsko 5:0, USA - Belgicko (porazený finalista z roku 2006) 2:0.

1. kolo II. svetovej skupiny: Nemecko - Chorvátsko 4:1, Rakúsko - Austrália 4:1, Kanada - Izrael 0:2.

(zvyšné stretnutia sa hrali po uzávierke tejto strany)