Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš
MBK RUŽOMBEROK - K CERO V.O.D.S. KOŠICE 60:73 (23:16, 13:17, 12:18, 12:22) - KONEČNÝ STAV SÉRIE 1:3

Košičanky zdolali Ružu a získali štvrtý titul v rade

KOŠICE 25. apríla (SITA) - Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice sa stali majsterkami Slovenska. Favorizované Košičanky zvíťazili vo štvrtom finálovom súboji play off v stredu na palubovke tímu MBK Ružomberok ...

RUŽOMBEROK 25. apríla (SITA) - Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice sa stali majsterkami Slovenska. Favorizované Košičanky zvíťazili vo štvrtom finálovom súboji play off v stredu na palubovke tímu MBK Ružomberok 73:60 (33:36), sériu vyhrali 3:1 na zápasy a po štvrtý raz v rade si vybojovali titul. Predchádzajúcich 11 majstrovských trofejí má vo vlastníctve práve klub z Liptova. Košičanky vo štvrtom finále prehrali prvý polčas o tri body, ale po veľkej prestávke sa rozohrali k štandardnému výkonu a v závere už herne dominovali. V celej sezóne prehrali suverénky z tímu K Cero V.O.D.S. jediný zápas, a to druhý vo finálovej sérii v Ružomberku.

V stredu sa rozhodlo aj o držiteľkách bronzových medailí. A tiež si ich odnáša hosťujúci tím. Vo štvrtom zápase série o 3. miesto hráčky Inpeku UKF Nitra zvíťazili v Poprade 68:62 a v sérii dominovali 3:1. Na tretej priečke vystriedali Nitranky práve Popradčanky, ktoré na tejto pozícii skončili v ostatných dvoch ročníkoch.

Súhrn - zápasy play off - streda:

Finále (hralo sa na 3 víťazné stretnutia):

• MBK Ružomberok - K Cero V.O.D.S. Košice 60:73 (23:16, 13:17, 12:18, 12:22) - konečný stav série 1:3

Zostavy a body

Ružomberok: Nerová 13, Uhrová 8 (2), Kupčíková 10, Oravcová 11 (3), Perovičová 11 (Ivanová 3, Palušná 4)

Košice: Mazzanteová 19 (4), McCarvillová 15, Jalčová 15, Michulková 11, Branzovová 7 (Jurčenková 6)

TH: 20/13 - 9/4, fauly: 15 - 17, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Calik a Szcserba (obaja Poľ.), 1200 divákov

Ružomberčanky, podobne ako v prvom domácom zápase, začali vo vysokom tempe a dôrazne. Vo vedení boli hneď od prvej minúty a úvodnú štvrtinu vyhrali o sedem bodov 23:16. Potom Košice pridali a necelé tri minúty po malej prestávke trojbodovým zásahom Mazzanteovej vyrovnali skóre na 27:27. Hostky išli prvý raz do vedenia v 16. min po presnom hode McCarvillovej 32:33. Aj v ďalších fázach to bol nekompromisný boj o každú loptu, pravda aj s niekoľkými chybičkami na oboch stranách. Na veľkú prestávku odchádzali Liptáčky s trojbodovým náskokom (36:33), no po troch štvrtinách sa misky váh znovu mierne naklonili na stranu K Cera - 48:51. Tri minúty pred koncom zvýšila hosťujúca Američanka McCarvillová na 66:58 z pohľadu svojho tímu a o staronovom majstrovi bolo prakticky rozhodnuté. Po záverečnom klaksóne vypukla v tábore Košíc obrovská radosť

Csaba Déri (tréner Ružomberka): "Bol to vyrovnaný zápas. V rozhodujúcich momentoch Košice ťažili z výbornej zónovej obrany, ktorá nám robila značné problémy. Vytvorili sme si dostatok streleckých pokusov spoza trojkového oblúka, ktoré sa nám podarilo premieňať. Síce nám chýbala Williamsová, ostatné hráčky ju však nedokázali nahradiť. S výkonom družstva v prvých troch štvrtinách som bol spokojný."

Vladimír Karnay (tréner Košíc): "Bolo to veľmi dôstojné vyvrcholenie extraligovej série. Celú sezónu sme boli lepší než náš finálový súper, aj preto si myslím, že titul je v správnych rukách. Som nadmieru spokojný."

Daniela Číkošová (hráčka Košíc): "Bol to nesmierne ťažký zápas, prvé tri štvrtiny sme sa ťahali o každý bod. Sme šťastné, že sme sériu dotiahli do víťazného konca."

Ivana Jalčová (hráčka Košíc): "Našou výhodou bolo, že sme nemuseli zvíťaziť, kým Ružomberok musel. Napriek tomu to bolo náročné stretnutie a som veľmi rada, že pokračujeme v Košiciach vo víťaznej sérii."

o 3. miesto (hrá sa na 3 víťazné stretnutia):

• ŽBK Poprad - Inpek UKF Nitra 62:68 (18:24, 17:18, 14:17, 13:9) - konečný stav série 1:3

Najviac bodov: Gandžalová 23, Krasnočková 9, Kuklová a Kloudová po 8 - Kubátová 19, Šujanová 17, Fabiánová 14

TH: 25/18 - 19/14, fauly: 20 - 20, trojky: 1 - 6, rozhodovali: Kuzmiak a Lukáč, 650 divákov

Hosťujúci kolektív išiel cieľavedomo za víťazstvom, v 5. min viedol 16:8, získal 10-bodový náskok a ten do prestávky aj udržal. Po veľkej prestávke začali aktívnejšie domáce hráčky, ktoré po dvoch minútach druhého dejstva znížili na 37:42. Hosťujúce družstvo potom opäť odskočilo na 12 bodov. V dramatickom závere Poprad silno doťahoval, no ani ich mohutný tlak už nič nezmenil na skutočnosti, že bronzové medaily v sezóne 2006/2007 putujú pod Zobor.