Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite
SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH PRVÝCH ZÁPASOV SEMIFINÁLE HÁDZANÁRSKEJ INTERLIGY ŽIEN WHIL (WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE)

WHIL - semifinále - sobota

BRATISLAVA 28. apríla (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších prvých zápasov semifinále hádzanárskej interligy žien (WHIL - Women´s Handball International League):

Národné play off o titul majstra SR:

Iuventa Michalovce - ŠKP Štart Bratislava 28:22 (13:13) - stav série 1:0

Najviac gólov: Školková 8/1, Cínová a Dittelová po 4 - Súkeníková 6, Kusendová 6/2, Globanová 4

Pok. hody: 4/1 - 2/2, vylúčené: 5 - 5, ČK: Globanová za hrubý faul, Suchá (obe Štart) za tri vylúčenia, rozhodovali: Nesvadba a Novotný (obaja ČR), 700 divákov

Domáce nastúpili na zápas veľmi nervózne, hra sa im nedarila, naopak Bratislavčanky hrali bez zábran a domáce v prvom polčase potrápili. Tímy odchádzali do šatní za prekvapujúceho stavu 13:13. Po zmene strán však Michalovčanky zlepšili hru. V 50. min si vytvorili väčší náskok a napokon zaslúženie vyhrali.

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP HK Banská Bystrica 29:24 (16:13) - stav série 1:0

Najviac gólov: Šalatová 7/3, Váradyová 6, Jakubicová 4 - Vidiečanová 3, Tobiášová 3, Štetáková 3

Pok. hody: 4/4 - 5/3, vylúčené: 7 - 4, ČK: Fabiánová (Šaľa), rozhodovali: Skružný a Kahulič (obaja ČR), 200 divákov

Hráčky Šale mali od začiatku hru pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili. Napriek tomu boli Banskobystričanky ťažkým súperom, ale nedokázali zmazať stratu z prvého polčasu.

Národné play off o titul majstra ČR:

Sport Slokov Veselí nad Moravou - Casta Sokol Písek 30:22 (15:12) - stav série 1:0

Najviac gólov: Handlová 7/3, Fleková 6, Foxová 5 - Keclíková 6/4, Stelnerová 6

Pok. hody: 5/4 - 4/4, vylúčené: 12 - 9, ČK: Fialeková a Foxová za 3 vylúčenia - Keclíková za 3 vylúčenia rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 300 divákov

V rýchlom a dramatickom stretnutí viedlo Veselí nad Moravou počas celého zápasu a zaslúžene vyhralo.

DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 29:27 (12:9, 24:24) po predĺžení - stav série 1:0

Najviac gólov: Zachová 11, Štolfová 7, Adámková a Krouská po 4 - Hejtmánková 8, Šašková 6, Tomečková 5

Pok. hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Brunovský a Čarda (obaja SR), 85 divákov

Slavia viedla po celý čas a kontrolovala hru, ale po chybách Pražaniek v obrane Olomouc vyrovnal a o výsledku stretnutia sa muselo rozhodnúť až v predĺžení. Slavistky napokon po zlepšenom výkone dokázali zvíťaziť.