Aj v Barcelone Nadalov víťazný hetrik

SITA|29. apr 2007 o 21:13

BARCELONA 29. apríla (SITA) - Španielsky tenista Rafael Nadal rozšíril svoju impozantnú sériu na antuke o ďalší víťazný zápis. Vo finále turnaja ATP Open Seat Godo 2007 v španielskej Barcelone (dotácia ...

BARCELONA 29. apríla (SITA) - Španielsky tenista Rafael Nadal rozšíril svoju impozantnú sériu na antuke o ďalší víťazný zápis. Vo finále turnaja ATP Open Seat Godo 2007 v španielskej Barcelone (dotácia 850 000 eur) zdolal najvyššie nasadený tenista dvanástku pavúka Argentínčana Guillerma Caňasa za 100 minút 6:3, 6:4 a pripísal si na konto jubilejné 20. turnajové víťazstvo kariéry. Dvadsaťročný rodák z Manacoru na ostrove Mallorca vyhral 72. zápas na antuke v rade, čo rozmenené na drobné predstavuje 12 víťazných turnajov. Na svojom obľúbenom povrchu prehral naposledy v apríli 2005 vo štvrťfinále turnaja vo Valencii s Rusom Igorom Andrejevom.

Nadal dovŕšil po Monte Carle aj v Barcelone víťazný hetrik, čo sa v katalánskej metropole podarilo v 55-ročnej histórii turnaja iba Švédovi Matsovi Wilanderovi. Vo finále dvoch tohtoročných premožiteľov Rogera Federera nepustil 29-ročnému súperovi z Argentíny ani jeden svoj servis a celý turnaj vyhral suverénne bez straty setu. Na konto pribudne Španielovi víťazná prémia 130 200 eur a 300 bodov do rebríčka ATP Entry. Argentínčan získal prémiu 68 500 eur a 210 bodov.

Španielsky tenista nezavŕšil v Barcelone tohtoročné double, keďže spolu s krajanom Bartolomeom Salvom-Vidalom prehrali vo finále štvorhry s rumunsko-nemecký párom Andrei Pavel, Alexander Waske 3:6 a 6:7 (1).

Dvojhra - finále:

Rafael Nadal (1-Šp.) - Guillermo Caňas (12-Arg.) 6:3, 6:4

Štvorhra - finále:

Andrei Pavel, Alexander Waske (Rum./Nem.) - Rafael Nadal, Bartolome Salva-Vidal (Šp.) 6:3, 7:6 (1)