ČR - Kanada 3:4 pp, Česi do štvrťfinále, Slováci v F-skupine tretí

TASR|6. máj 2007 o 20:57

Moskva 6. mája (TASR) - Českí hokejisti prehrali v nedeľňajšom zápase osemfinálovej F-skupiny s Kanadou 3:4 po predĺžení, na 71. MS v Moskve si aj napriek ...

Moskva 6. mája (TASR) - Českí hokejisti prehrali v nedeľňajšom zápase osemfinálovej F-skupiny s Kanadou 3:4 po predĺžení, na 71. MS v Moskve si aj napriek tomu zahrajú vo štvrťfinále. Nad Čechmi visel pred súbojom s javorovým listom Damoklov meč, keď úradujúci vicemajstri sveta potrebovali získať aspoň bod, čo sa im napokon aj podarilo, hoci v nadstavbe prehrali. Slováci po tomto výsledku obsadia v F-skupine 3. miesto a vo štvrťfinále sa stretnú so zdolaným z pondelňajšieho súboja Švédsko - Rusko. Ak budú v E-skupine druhí Rusi, nastúpia zverenci trénera Júliusa Šupler v hale na Chodynských poliach proti domácim v stredu 9. mája o 18.15 h, ak narazia na Švédsko, zápas sa začne o 14.15 h.

Česi vedomí si potreby bodovať začali útočne a prvýkrát pohrozili v 10. minúte strelou Hamra, ktorú zastavila až konštrukcia Rolosonovej bránky. Dočkali sa v 14. minúte, keď Hlinka nabil na modrej čiare číhajúcemu Židlickému, ktorý tvrdou strelou prepálil kanadského brankára. Vyrovnať sa Kanaďanom podarilo v 23. minúte, keď na hvizd píšťalky z publika prestali všetci českí hokejisti hrať a McClement prekonal prekvapeného Čechmánka. Hráčov oboch tímov naďalej znervózňoval neprístojný divák, ktorý v priebehu prostrednej časti už tretíkrát imitoval zvuk rozhodcovskej píšťalky. Zverencov trénera Aloisa Hadamczika to však z rovnováhy nevyviedlo, v 33. minúte išli do vedenia po presnom zásahu Plekanca. Kontroverzný moment prišiel štyri sekundy pred koncom druhej časti, keď Olesz dostal puk za bránkovú čiaru, rozhodca na základe telefonátu videorozhodcovi nevedel jednoznačne posúdiť, či tomu tak skutočne bolo a gól neuznal. V 47. minúte upokojil Čechov gól Plekanca, ktorý sa dostal k odrazenému puku a prekonal Rolosona. Česi pokračovali v nastúpenom trende, dokázali Kanaďanov zamknúť v ich obrannom pásme a vytvorili ai aj ďalšie gólové šance. V 51. minúte však hneď po vhadzovaní prestrelil Čechmánka Doan a začínalo sa odznova. V závere mali Kanaďania výhodu presilovky, ktorú však nevyužili. O ich triumfe rozhodol v 23. sekunde predĺženia Eric Staal, ktorý prekonal Čechmánkovho náhradníka Marka Pinca.

F-skupina, Mytišči:

• ČR - Kanada 3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 14. Židlický (Výborný, Hlinka), 33. Plekanec (Výborný), 47. Plekanec (Sýkora, Olesz) - 23. McClement, 44. E. Staal (Phaneuf, Cammalleri), 51. Doan (Lombardi), 61. E. Staal (Brewer, Murphy). Rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Fonselius (Fín.), Gemeinhardt (Nem.), vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

ČR: Čechmánek - Židlický, Čáslava, Michálek, Klesla, Hamr, Barinka, Šmíd - Výborný, Plekanec, Olesz - Irgl, Čajánek, Hubáček - Bednář, Marek, Tenkrát - Balaštík, Hlinka, Rolinek.

Kanada: Roloson - Brewer, Commodore, Jackman, Murphy, Schultz, Phaneuf, Hamhuis, Weber - J. Staal, Toews, Armstrong - Nash, Lombardi, Doan - Chimera, McClement, Mayers - Cammalleri, E. Staal, Williams.

/zápasy, výhry, výhry v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry, skóre, body/

Domov»Hokej»Reprezentácie»ČR - Kanada 3:4 pp, Česi do štvrťfinále, Slováci v F-skupine tretí