Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Sagan ani Démare nebodovali, z úniku triumfoval Tratnik
IUVENTA MICHALOVCE - SLOVAN DUSLO ŠAĽA 28:21 (12:12)

V prvom finále víťazstvo obhajkýň titulu

MICHALOVCE 12. mája (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili prvý krok na ceste za obhajobou majstrovského titulu. Zverenky trénera Dušana Daniša zvíťazili v sobotňajšom prvom finále národného play ...

MICHALOVCE 12. mája (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili prvý krok na ceste za obhajobou majstrovského titulu. Zverenky trénera Dušana Daniša zvíťazili v sobotňajšom prvom finále národného play off v domácom prostredí nad Slovanom Duslo Šaľa rozdielom siedmich gólov 28:21 (12:12) a ujali sa tak vedenia v sérii 1:0. Druhý finálový zápas sa bude hrať v nedeľu od 10.30 h opäť na michalovskej

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - ženy - národné play off o titul majstra SR - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazné stretnutia):

Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 28:21 (12:12)

Zostavy a góly:

Iuventa: Ploščinská, Krajcárová - Pajtášová, A. Tóthová 5/1, Hricíková 3, Gregorčíková 1, Cínová 4, A. Dittelová 4/2, Kalaninová 3, Szöllösiová, Kožuchová, M. Školková 8/1

Duslo: Fabiánová, Némethová-Kodayová - Trochtová, Martanovičová 2, Braunová, Gáborová, Pileková, Váradyová 4, Šalatová 6, Erdösová 4, Jakubisová-Fábryová 2, Fečová 1, Csalava 2, L. Weibelová

pok. hody: 5/3 - 1/0, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Kavulič (SR) a Skružný (ČR), 1000 divákov

Prvé finále začali lepšie Šalianky, ktoré hrali veľmi koncentrovane. Hostky, ktoré dobre bránili a viacerými úspešnými zákrokmi ich podržala aj brankárka Fabiánová, vyhrávali v I. polčase dvakrát rozdielom troch gólov - v 21. min 9:6 a v 23. min 10:7. Michalovčanky však ich náskok ešte do prestávky vymazali. V záverečnej minúte prvej časti hry vyrovnala Kalaninová na 11:11 a napokon družstvá odchádzali do kabín na prestávku za nerozhodného stavu 12:12. Ešte v 36. min viedla Šaľa 17:15, ale potom prišla v priebehu šiestich minút štvorgólová šnúra Iuventy. Od stavu 19:17 už ovládli dianie na palubovke Michalovčanky, keď zlepšili obranu a predovšetkým sa rozstrieľala Školková, autorka 8 gólov.

Hlasy:

Dušan Daniš (tréner Iuventy): "Bol to veľmi ťažký zápas a najmä vyrovnaný. Šaľa nás potrápila, ale nám vyšiel druhý polčas a predovšetkým jeho záver."

Darina Braunová (trénerka Šale): "V prvom polčase sa nám hra darila viac. Potom prevzali iniciatívu domáce hádzanárky, ktoré napokon dosiahli zaslúžené víťazstvo. Mrzí ma, že sme tento zápas prehrali až takýmto vysokým rozdielom, lebo sme nemuseli. V závere sme však urobili viacero chýb zo zbrklosti. Dievčatá síce bojovali, ale nie až do konca."