Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH ZÁPASOV FINÁLE HÁDZANÁRSKEJ INTERLIGY ŽIEN WHIL (WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE) - NÁRODNÉ PLAY OFF O TITUL MAJSTRA SR

WHIL - národné play off

BRATISLAVA 19. mája (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov finále hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League) - národné play off o titul majstrov SR a ČR:

Slovensko:

Finále:

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 19:25 (9:15) - konečný stav série 0:3, majstrom SR 2006/2007 sa stali Michalovce

Zostavy a góly:

Duslo: Fabiánová, Némethová - Trochtová 1, Martanovičová, Gáborová, Pileková 4, Váradyová 1, Šalatová 2, Erdösová, Jakubisová 1, Fečová 4, Csalava 2/1, L. Weibelová 3, Prnová 1

Iuventa: Krajcárová, Ploščinská - Fajčáková, Pajtášová 1, A. Tóthová 3, Hricíková 4, Gregorčíková 2, Cínová 5, Čenčariková, A. Dittelová 3, Kalaninová 3, Szöllösiová, Kožuchová, M. Školková 4

Pok. hody: 1/1 - 0, vylúčené: 6 - 8, ČK: 37. Šalatová za tri vylúčenia - 42. Kalaninová za tri vylúčenia, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 800 divákov

Úvod duelu, poznačený množstvom chýb na oboch stranách, lepšie zvládli Šalianky. V 3. min viedli 3:1 a aj keď súper onedlho vyrovnal, domáce hráčky v 13. min opäť vyhrávali dvojgólovým rozdielom (5:3). Obhajkyne titulu však včas zapli na vyššie obrátky a po štvrťhodine hry prvýkrát naklonili misky váh na svoju stranu (6:5). Michalovčanky zvýšili svoje vedenie na začiatku 20. min na 10:7, na čo si trénerka Dusla Darina Braunová zobrala oddychový čas. Vzápätí síce Šaľa znížila na 9:10, ale hostky do konca prvého polčasu ušli na rozdiel šiestich gólov (15:9). V druhej tridsaťminútovke sa domáce na obrat vo vývoji nezmohli, hráčky Iuventy vedomé si dostatočného náskoku dohrali zápas, aj vďaka prispeniu dobre chytajúcej brankárky Krajcárovej s prehľadom a po víťazstve 25:19 a mohli spolu s početnou skupinou verných fanúšikov tešiť z úspešnej obhajoby titulu.

Hlasy:

Darina Braunová (trénerka Šale): "Súper viedol v sérii 2:0, bol takpovediac na koni. Myslela som si, že Michalovce dnes potrápime oveľa viac, ale dopadlo to presne tak ako sme nechceli. Začiatok bol z našej strany ešte celkom dobrý, v ďalšom priebehu sme však nepremenili množstvo šancí a bez gólov sa vyhrávať nedá. Musím súperovi poblahoželať, titul získal lepší."

Dušan Daniš (tréner Iuventy): "Nečakal som, že séria bude mať taký jednoznačný priebeh. Zlomovým pre vývoj bol jednoznačne prvý duel. Zisk majstrovského titulu je výsledkom celoročnej poctivej práce celého mužstva. Hovorí sa, že obhájiť prvenstvo býva ťažšie a podľa mňa to platilo aj tentoraz."

Lívia Kalaninová (kapitánka Iuventy): "Od úvodu série sme si verili. Získať titul bolo ťažšie ako minulý rok. V tomto poslednom zápase sme nezačali najlepšie, hľadali sme sa, ale potom to už išlo."

Martina Školková (hráčka Iuventy): "Teším sa, že sa nám podarilo obhájiť titul. Verili sme si ako kolektív a to rozhodlo."

Alžbeta Tóthová (hráčka Iuventy): "Oproti minulej série sme mali zohratejší tím. Už na začiatku série sme si verili a chceli sme vyhrať 3:0."

o 3. miesto SR - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazné zápasy):

ŠKP Štart Bratislava - ŠKP HK Banská Bystrica 19:26 (11:17) - stav série 1:2

Najviac gólov: Kusendová 7/3, Súkenníková 4, Cicmanová 3 - Tobiašová 6, Vidiečanová 6, Szabová 7/2

Pok. hody: 5/3 -2/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Novák a Kohout (obaja ČR), 200 divákov

Hráčky Banskej Bystrice získali už v prvom polčase šesťgólový náskok, ktorý vďaka výbornej obrane udržiavali až do konca zápasu.

Česko:

Finále:

DHC Slavia Praha - Sport Slokov Veselí nad Moravou 24:19 (11:8) - stav série 1:2

Najviac gólov: Zachová 8/3, Jonášová 6, Janečková 5 - Handlová 6/4, Dorňáková 3

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 0 - 2, ČK: neboli, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 250 divákov

Domáca Slavia začala ustráchane, prehrávala v úvode 0:3. Vzápätí vyrovnala na 3:3 a od 15. minúty pozvoľna navyšovala náskok na polčasových 11:8. V druhom dejstve sa v drese domácích chytila strelkyňa Zachová, ktorá v prvej časti hry dala iba 1 gól. Pražanky aj naďalej udržovali priaznivý vývoj duelu a znížili tak stav finálovej série na 1:2 na zápasy.

O 3. miesto:

Casta Sokol Písek - DHK Zora Olomouc 29:32 (15:12) - konečný stav série 0:3

Najviac gólov: Keclíková 6/4, Stellnerová 6/1 - Růžičková 7/5, Šašková 6

Pok. hody: 10/7 - 9/7, vylúčené: 7 - 9, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 240 divákov

Do 15. min druhého polčasu to bolo pekné, dramatické a vyrovnané stretnutie. Záverečná štvrťhodina zápasu priala hosťujúcim hráčkam, keďže domáce doplatili na zúžený káder.