Extraliga mužov - Titul pre Nováky

SITA|20. máj 2007 o 11:31

KOŠICE 20. mája (SITA) - Vodní pólisti NChZ Nováky obhájili titul majstra Slovenska už pred vyvrcholením extraligy vodných pólistov, ktorým bude záverečný turnaj sezóny o dva týždne 2. a 3. júna práve ...

KOŠICE 20. mája (SITA) - Vodní pólisti NChZ Nováky obhájili titul majstra Slovenska už pred vyvrcholením extraligy vodných pólistov, ktorým bude záverečný turnaj sezóny o dva týždne 2. a 3. júna práve v ich domácom bazéne. Nováky po decembrovom víťazstve v Slovenskom pohári získali ďalší "double" a trinásty titul majstra Slovenska, z toho desiaty v rade. "Chemici" sa stali prvým majstrom Slovenska po reorganizácií súťaží, keď v extralige hralo iba šesť najlepších slovenských celkov.

O ďalších medailových miestach sa rozhodne až o dva týždne v Novákoch. Druhá pozícia zatiaľ patrí ČH Hornets Košice, ktorého hráči majú pred mestským rivalom ŠKP trojbodový náskok.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí na 3. turnaji extraligy extraligy mužov vo vodnom póle v Košiciach

SOBOTA

Slávia UK Bratislava - NCHZ Nováky 9:17 (2:7, 2:3, 4:4, 1:3)

Góly: Lisák, Minich a Hruška po 3 - Malík, Kertész, Grman a Valach po 3, Zaťovič a Szabó po 2, Cachovan 1

Presilovky: 7/1 - 4/3, pok. hody: 0 - 0, rozhodovali: Balázs a Krajčík, 50 divákov

Nováčania si už v úvodnej štvrtine zabezpečili päťgólový náskok, ktorý potom v ďalšom priebehu ešte mierne zvýšili.

ČH Hornets Košice - ŠKP Košice 9:9 (1:3, 4:3, 0:1, 4:2)

Góly: Grutka 3, Veszelits 2, Sekula, Kusko, Zareva a Kaid po 1 - Seman 3, Vidumanský a Šuster po 2, Pataky a Košík po 1

Presilovky: 5/1 - 9/3, pok. hody: 1/1 - 1/1, rozhodovali: Bohát a Žurek, 200 divákov

Vo vyrovnanom zápase sa obaja súperi naťahovali o každý gól. Domácim hráčom sa podarilo vyrovnať niekoľko sekúnd pred koncom na konečných 9:9.

ŠKP Košice - Slávia UK Bratislava 12:8 (1:1, 3:2, 4:3, 4:2)

Góly: Kolárik 3, Vidumanský, Seman, Pataky, Šurin po 2, Košík - Minich 3, Hruška 2, Radič, Vaňo a Lisák po 1

Presilovky: 7/3 - 10/2, pokutové hody 1/1 - 0/0, rozhodovali: Krajčík a Balázs, 100 divákov

Košice boli vo všetkých herných stránkach lepšie, aj keď sa do stretnutia ťažšie rozbiehali. Záver zápasu bol však už v ich plnej réžii.

NCHZ Nováky - ČH Hornets Košice 10:5 (3:0, 3:1, 2:3, 2:1)

Góly: Zaťovič a Janíček po 2, Cachovan, Gápel, Kertész, Grman, Szabó, Cipov po 1 - Kusko 2, Sekula, Zareva, Brezina po 1

Presilovky: 5/3 -10/4, pokutové hody: 0 - 0, rozhodovali: Žurek a Bohák, 50 divákov

Novákom vyšla najmä prvá polovica zápasu, v ktorej jasne dominovali. Košičania sa v ďalšom priebehu síce dokázali hru vyrovnať, ale Nováky víťazstvo z rúk nepustili a môžu sa už tešiť z majstrovského titulu.

NEDEĽA

ČH Hornets Košice - Slávia UK Bratislava 13:9 (2:1, 4:0, 2:3, 5:5)

Góly: Zareva 3, Grutka, Kusko, Veszelits a Sekula po 2, Kedro, Ligocký - Hudec, Lisák a Berec po 2, Radič, Strunga, Minich

Presilovky: 5/2 - 7/1, pok. hody: 1/1 - 0, rozhodovali: Krajčík, Baláž, 70 divákov

Košičania v tréningovom tempe získali v prvej polovici zápasu dostatočný náskok, ktorý potom už iba udržiavali.

ŠKP Košice - NCHZ Nováky 6:7 (0:2, 2:3, 2:2, 2:0)

Góly: Kolárik 2, Vidumanský, Pataky, Šurin, Košík po 1 - Szabo 2, Zaťovič, Cachovan, Janíček, Grman, Cipov po 1

Presilovky: 8/2 - 2/1, pok. hody: 0 - 0, rozhodovali: Bohát, Žurek, 150 divákov

V nervóznej atmosfére získali Nováky v prvej štvrtine dvojgólový náskok, ktorý Košičania dokázali zlikvidovať. Nováky v poslednej štvrtine aj so šťastím svoje vedenie napokon udržali.