P. Bystrica vyhrala, rozhodne sa v stredu

SITA|27. máj 2007 o 21:03

POVAŽSKA BYSTRICA 27. mája (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom štvrtom zápase finále play off extraligy mužov a zachovali si tak šancu na obhajobu vlaňajšieho titulu.

Zverenci trénera Františka Šulca zdolali Tatran Prešov 34:30 po predĺžení (26:26, 14:15) a vyrovnali tak stav série na 2:2. O novom slovenskom šampiónovi sa tak definitívne rozhodne až v stredajšom priatom stretnutí o 18.00 h na prešovskej palubovke.

Extraliga mužov - finále play off - štvrtý zápas (hrá sa na 3 víťazné stretnutia):

• MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 34:30 po predĺžení (26:26, 14:15) - stav série: 2:2

Zostavy a góly:

P. Bystrica: Drápal, Kovačin - Trabelssie, Cifra, Krahulík 7, Ľ. Ďuriš 5, P. Zaťko 7/1, Adamčík, Straka 3, Firit, S. Mažár 4, J. Kozák, Martin Kozák 2, Tůma 6/1

Prešov: M. Meluš, Bakša - Mazúr, Marušák, T. Mažár 1, Michal Urban 1, Pekár 4, Miloš Filič, Mokriš, Fuňak 6, Dudáš, Tumidalský 4, Mikéci 6, Kozlov 8/5

Pok. hody: 5/2 - 6/5, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 1400 divákov

Považania v I. polčase prakticky ani raz neviedli. Naopak, museli doťahovať až štvorgólový náskok súpera, ktorému dobre zachytal brankár Meluš. Domácim sa až tesne pred prestávkou podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu (14:15). Po zmene strán však hráčom MŠK vyšiel úvod, keď sa pre zmenu teraz oni dostali do štvorgólového vedenia. Prešovčania potom z náskoku postupne sťahovali a napokon aj vyrovnali. Rozhodnúť mohol 5 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Ďuriš, ale Meluš jeho pokus z krídla vychytal. V predĺžení už držali taktovku v rukách Považania, ktorí vyhrávali o 2 - 3 góly a napokon si víťazstvom 34:30 vynútili piate pokračovanie finále.

František Šulc (tréner P. Bystrice): "Dnes sa hrala dobrá hádzaná. V prvom rade chcem vyzdvihnúť vysokú morálku mojich chlapcov. V 15. min sme prišli o Trabelssieho, ale oni aj napriek tejto citeľnej strate podali kvalitný výkon, za čo im ďakujem. Moja misia v Považskej Bystrici sa končí, som však rád, že môžem byť priamym aktérom tohto finále."

Roman Lamač (tréner Prešova): "Prvý polčas bol z našej strany ešte solídny. Škoda, že za stavu 13:9 sme sa dopustili technických chýb a ešte do prestávky dovolili domácim výsledok skorigovať. Po zmene strán bol náš výkon už horší. Keď sme prehrávali o dva góly, hralo sa už ťažko. Mali sme aj smolu pri streľbe a domáci nás trestali z rýchlych protiútokov."