Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
DOMINIK HRBATÝ (24-SR) - BOHDAN ULIHRACH (ČR) 2:6, 7:5, 7:6 (3), 4:6, 3:6 ZA 174 MINÚT

Hrbatý podľahol v piatich setoch Ulihrachovi

PARÍŽ 29. mája (SITA) - Po Jarmile Gajdošovej neuspel v 1. kole dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur) ani Dominik Hrbatý. Najlepší slovenský ...

PARÍŽ 29. mája (SITA) - Po Jarmile Gajdošovej neuspel v 1. kole dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur) ani Dominik Hrbatý. Najlepší slovenský tenista ostatných rokov a dvadsiaty štvrtý nasadený hráč turnaja nestačil na českého kvalifikanta Bohdana Ulihracha (až 199. v rebríčku ATP Entry) a v päťsetovej dráme mu podľahol za 174 minút 2:6, 7:5, 7:6 (3), 4:6, 3:6. Hrbatý sa vo svojej jedenástej účasti rozlúčil s parížskou antukou po štvrtý raz v 1. kole. Jeho maximom v Paríži, ale aj celkovo na grandslamových turnajov, zostáva semifinále z roku 1999. S Ulihrachom neuspel 29-ročný Bratislavčan v piatom vzájomnom súboji vôbec po prvý raz. Hrbatý v stretnutí prehral až osemkrát svoje podanie, a to bol jeden z rozhodujúcich faktorov. Tridsaťdvaročný Čech postúpil do 2. kola na Roland Garros prvýkrát od roku 2001.

Dvojhra - 1. kolo:

Dominik Hrbatý (24-SR) - Bohdan Ulihrach (ČR) 2:6, 7:5, 7:6 (3), 4:6, 3:6 za 174 minút

Úvodný set slovenskému tenistovi nevyšiel. Trikrát prehral svoje podanie a za 24 minút ho stratil v pomere 2:6. V druhom sete už 29-ročný Slovák vyrovnal hru. A keďže v jedenástom geme čistou hrou o 3 roky staršieho súpera brejkol a vzápätí udržal svoj servis, vyrovnal po hodine hry stav setov na 1:1. Tretie dejstvo bolo opäť dramatické. Český tenista mal výhodu prvého podania a v koncovke mal dvakrát (za stavu 5:4 a potom aj 6:5) pri podaní Hrbatého výhodu setbalu, ale oba kritické momenty rodený Bratislavčan zvládol. V tajbrejku bol potom stále o krok vpred slovenský tenista a vyhral ho hladko 7:3.

Hrbatý mal za stavu 2:1 na sety psychologickú výhodu na svojej strane, ale nevyužil ju. Bojovník Ulihrach mu vo štvrtom sete ušiel na 5:3 a pri podaní Slováka mal setbal. Hrbatý ho ešte odvrátil a znížil na 4:5, ale nasledujúce svoje podanie už rodák z Kolína využil na 6:4 a vyrovnanie stavu setov na 2:2. Rozhodujúce dejstvo začali obaja súperi stratou podania, a potom si ho držali až do stavu 3:3. Rozhodnutie prišlo v siedmom, tzv. Tildenovom geme, ktorý Hrbatý pri svojom podaní prehral (3:4). Od tohto stavu už potom slovenský tenista nezískal do konca stretnutia ani gem. Set prehral 3:6 a celý zápas 2:3 na sety.

Ulihrach prestrieľal Hrbatého na esá 14:4 a na víťazné údery 28:20. Český tenista mal aj vyššiu úspešnosť I. podania (76% - 65%). V celom zápase prehral štyrikrát svoje podanie, zatiaľ čo jeho slovenský súper osemkrát.