Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
DANIELA HANTUCHOVÁ (12-SR) - OĽGA PUČKOVOVÁ (RUS.) 7:6 (6), 6:3 ZA 106 MINÚT

Hantuchová v 3. kole proti Medinovej-Garriguesovej

PARÍŽ 1. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži. Dvanástka ...

PARÍŽ 1. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži. Dvanástka žrebu v odloženom piatkovom stretnutí 2. kola na dvorci č. 3 zdolala nenasadenú Rusku Oľgu Pučkovovú (35. v rebríčku WTA Tour) v prvom vzájomnom zápase za 106 minút 7:6 (6), 6:3.

Dvadsaťštyriročná popradská rodáčka Hantuchová si medzi najlepšími 32 hráčkami vo francúzskej metropole zrejme už v sobotu zmeria sily s dvadsiatou štvrtou nasadenou Španielkou Anabel Medinovou-Garriguesovou (23. v počítačovom poradí). Hantuchová vedie nad rovesníčkou z Valencie 3:0, keď naposledy mala navrch nedávno 18. mája vo štvrťfinále významného antukového turnaja v Ríme (7:6 /8/, 7:5 za 146 minút). Pravou rukou hrajúcu Španielku predtým Slovenka zdolala už v roku 1999 v 2. kole kvalifikácie na turnaji ITF vo francúzskom Poitiers (6:4, 6:4) a v roku 2005 v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na úrovni WTA Tour v Luxembourgu (6:7 /2/, 7:6 /2/, 6:0) - zhodne na tvrdom povrchu.

Hantuchová hrá v Paríži po siedmy raz, a to v rade. Jej dosiaľ najlepším výsledkom je osemfinálová účasť z rokov 2002 a 2006, čo by prípadným zdolaním Medinovej-Garriguesovej vyrovnala.

Dvojhra žien - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (12-SR) - Oľga Pučkovová (Rus.) 7:6 (6), 6:3 za 106 minút

Skúsenosti zbierajúca 19-ročná rodáčka z Moskvy Pučkovová, ktorá ako svoje bydlisko uvádza Washington, v úvodnom sete až trikrát nevyužila vedenie o brejk (2:1, 3:2 a 6:5 na set), keď Hantuchová vždy okamžite reagovala. Slovenke sa nestal osudným ani dlhý jedenásty gem, v ktorom viedla 40:15 a neskôr mala ešte tri výhody, napokon však zaváhala. Navyše, už za stavu 4:4 premrhala Ruska dva brejkbaly v rade. V skrátenej hre viedla 3:1, ale nestačil jej ani náskok 5:2 a neskôr šanca pri Slovenkinom podaní, keď na ukazovateli svietilo skóre 6:5. Hantuchová premenila po 65 minútach hneď svoj prvý setbal na 7:6 (6).

Päťnásobná víťazka podujatí pod hlavičkou Medzinárodej tenisovej federácie ITF Pučkovová, ktorá podstupovala premiéru v hlavnej súťaži pri Boulonskom lesíku, teda napokon predsa len zaplatila nováčikovskú daň. V druhom dejstve už nedokázala čeliť sústredenému tlaku favorizovanej súperky (6 víťazných úderov oproti žiadnemu, len 7 nevynútených chýb v porovnaní s 19), ktorá rýchlo získala Ruskin "nepresvedčivý" servis (5 dvojchýb, celkovo 8, pri druhom podaní v tomto zápase len 32-percentná efektivita). Sama v tomto dejstve ani raz nečelila hrozbe straty podania a ďalší brejk v deviatej hre znamenal predčasnú definitívu.