Robredo ukončil Federerovu sériu 36 víťazných setov - doplnené

SITA|5. jún 2007 o 18:47

>PARÍŽ 5. júna (SITA) - Roger Federer takmer prišiel v utorkovom štvrťfinálovom stretnutí Roland Garros s Tommym Robredom o jeden rekordný zápis. Deviaty nasadený Španiel ...

PARÍŽ 5. júna (SITA) - Roger Federer takmer prišiel v utorkovom štvrťfinálovom stretnutí Roland Garros s Tommym Robredom o jeden rekordný zápis. Deviaty nasadený Španiel vzal svetovej jednotke druhý set v pomere 6:1 a tým prerušil jeho sériu 36 víťazných setov na grandslamových turnajoch. Aj číslo 36 je však v podaní Federera rekordom profesionálnej éry, keď o jeden set prekonal Američana Johna McEnroea z roku 1984. Pred parížskym štvrťfinále Federer naposledy prehral set na turnaji veľkej štvorky vo finále US Open 2006 s Američanom Andym Roddickom /6:2, 4:6, 7:5, 6:1/. Ďalší grandslamový turnaj v poradí Australian Open 2007 potom vyhral bez straty setu.

Séria Rogera Federera v počte víťazných setov bez prerušenia na turnajoch Grand Slamu - spolu 36 setov:

2006 US Open

finále: Andy Roddick (USA) 6:2, 4:6, 7:5, 6:1 - strata setu

2007 Australian Open:

1. kolo: Björn Phau (Nem.) 7:5, 6:0, 6:4

2. kolo: Jonas Björkman (Švéd.) 6:2, 6:3, 6:2

3. kolo: Michail Južnyj (Rus.) 6:3, 6:3, 7:6 (5)

4. kolo (osemfinále): Novak Djokovič (Srb.) 6:2, 7:5, 6:3

štvrťfinále: Tommy Robredo (Šp.) 6:3, 7:6 (2), 7:5

semifinále: Andy Roddick (USA) 6:4, 6:0, 6:2

finále: Fernando González (Čile) 7:6 (2), 6:4, 6:4

2007 Roland Garros:

1. kolo: Michael Russell (USA) 6:4, 6:2, 6:4

2. kolo: Thierry Ascione (Fr.) 6:1, 6:2, 7:6 (8)

3. kolo: Potito Starace (Tal.) 6:2, 6:3, 6:0

4. kolo: Michail Južnyj (Rus.) 7:6 (3), 6:4, 6:4

Štvrťfinále: Tommy Robredo (Šp.) 7:5, 1:6, 6:1, 6:2 - strata setu

------------------------------------------------------------------------------------------

Pomer gemov: 225:121, úspešnosť vyhratia gemu: 65,0%

Série zápasov bez straty setu na grandslamových turnajoch:

11 zápasov Roger Federer (2007 Australian Open, 1. kolo - Roland Garros, 4. kolo) a John McEnroe (1984 Wimbledon, 2. kolo - U.S. Open, štvrťfinále)

8 zápasov Stefan Edberg (1991 U.S. Open 4. kolo - 1992 Australian Open, 4. kolo), Ilie Nastase (1973 Roland Garros, 1. kolo (prvé dve kolá sa hrali na dva víťazné sety) - Wimbledon, 1. kolo)

Série víťazných setov v rade v Open ére:

36 Roger Federer (2006 US Open, 4. set finále - 2007 Roland Garros, 1. set štvrťfinále)

35 John McEnroe (1984 Wimbledon, 4. set 1. kola - US Open, 1. set semifinále)

26 Stefan Edberg (1991 US Open, 3. set 3. kola - 1992 Australian Open, 3. set 4. kola)

25 Ilie Nastase (1972 US Open, 4. set finále - 1973 Wimbledon, 2. set 2. kola)