Prehru si spôsobili sami

Sportnet|12. jún 2007 o 00:00

Nebyť netaktickej hryv prvom polčase mohli slovenskí hádzanári v Záporoží s Ukrajinou uhrať ešte lepší výsledok než prehru 28:29.

KOŠICE. Na prvé stretnutie hádzanárskeho play off o postup na ME 2008 v Nórsku s Ukrajinou cestovali Slováci s istým reš­pektom. Súper má predsa len oveľa viac skúseností z náročných stretnutí na medzinárodnej scéne.

Prílišný rešpekt však nebol namieste, lebo po nevydarenom prvom polčase, ktorý prehrali o šesť gólov, dokázali v druhom zabrať a znížiť na priateľnú prehru 28:29.

Obavy o výsledok proti silnej Ukrajine netajil ani tréner Zoltán Heister, avšak v kútiku duše predsa len veril, že jeho zverenci môžu uspieť. Nebol ďaleko od pravdy. Prehra o jeden gól dáva našim reprezentantom veľkú šancu na postup.

„Mal som dobre zmapovaného súpera, a keďže som poznal aj silu svojich zverencov, predpokladal som, že ak zahráme dobre, môžeme uhrať priaznivý výsledok. Samotné stretnutie naplnilo moje očakávania, len škoda, že v prvom polčase sme sa netaktickou hrou pripravili o lepší výsledok. Počas prestávky si hráči dali povedať, dodržali na palubovke to, čo sme si povedali. Druhý polčas potom jasne vyznel pre nás. Škoda, že v prvom polčase chalani chceli veľmi rýchlo rozhodnúť a dokázať si, že majú na víťazstvo. Z prílišnej snahy urobili viaceré chyby, streľba nebola dôrazná, zaškrípalo to aj v obrane, čo súper využil na získanie náskoku,“ povedal včera podvečer po návrate z Ukrajiny Z. Heister.

V prvom zápase sa musel zaobísť bez strednej spojky Petra Kukučku, ktorý mal byť tvorcom našej hry, no pre fóbiu z lietania zostal doma. „Chýbal nám. Je v dobrej forme a jeho nečakaná absencia trocha zobrala aj chlapcov. Je lepšie, ak je v mančafte, ale ukázalo sa, že aj bez neho si vieme si poradiť.“ ´

Sobotňajšia odveta v Levi­ciach však stále sľubuje drámu. „Ukrajina má svoju silu a len tak ľahko sa nevzdá ani na súperovej palubovke. Pri dobrej konštelácii hviezd ju však môžeme vyradiť.“