Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
SÚHRN VÝSLEDKOV STREDAJŠÍCH STRETNUTÍ 2. KOLA DVOJHRY NA TENISOVOM TURNAJI WTA TOUR ORDINA OPEN (TIER III, DOTÁCIA 175 000 USD, TRÁVA) V HOLANDSKOM HERTOGENBOSCHI

Turnaj WTA Tour v Hertogenboschi - streda

HERTOGENBOSCH 20. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Ordina Open na tráve v holandskom Hertogenboschi (dotácia 175 000 USD).

Hantuchová ako piata nasadená hráčka viedla vo vyrovnanom a dramatickom stredajšom stretnutí 2. kola nad Američankou Meghann Shaughnessyovou 3:6, 6:3, 5:3 a 30:0, keď jej Američanka podľa výsledku už takmer stratený zápas pri svojom podaní vzdala pre zranenie ľavého členka. Stretnutie trvalo 136 minút. Súperkou slovenskej jednotky vo štvrťfinále bude v atraktívnom súboji druhá nasadená Srbka a finalistka nedávneho Roland Garros - Ana Ivanovičová. Práve tenistky Srbska, ktoré v súčasnosti patria k absolútnej špičke, sú súperkami Sloveniek v júlovom súboji o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie v Košiciach.

Dvadsaťosemročná Shaughnessyová (aktuálne 36. v rebríčku WTA Tour) nastúpila na zápas proti Hantuchovej so sebavedomím, podopretým celkovým triumfom na minulotýždňovom turnaji na antuke v Barcelone a sériou šiestich víťazných súbojov v rade. Americká tenistka viedla v úvode rýchlo 3:0 a úvodný set získala hladko 6:3, keď 24-ročnú Slovenku nepustila pri svojom podaní ani k jednému brejkbalu. V druhom dejstve Hantuchová stratila za stavu 2:0 výhodu brejku, ale za stavu 5:3 ho už udržala a vyrovnala stav na 1:1 na sety. V rozhodujúcom treťom sete sa Slovenke opäť podarilo vyhrať súperkino podanie v siedmom geme a vzápätí pri svojom servise zvýšila na 5:3. Američanka následne za stavu 0:30 zápas skrečovala. V celkovej bilancii vedie Hantuchová nad Shaughnessyovou po strede už 4:1.

Na rozdiel od Daniely Hantuchovej skončila ďalšia slovenská hráčka Janette Husárová svoje účinkovanie v Hertogenboschi, ale vo štvorhre. O jej vyradenie sa však "postarala" práve Meghann Shaughnessyová, keďže pre spomenuté zranenie z duelu v singli nenastúpila po boku Husárovej na podvečerný zápas 2. kola štvorhry. Belgicko-holandský pár Debbrich Feysová, Pauline Wongová (Belg./Hol.) tak postúpil v debli bez boja cez druhú nasadenú dvojicu do semifinále.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Ordina Open (Tier III, dotácia 175 000 USD, tráva) v holandskom Hertogenboschi:

Dvojhra - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (5-SR) - Meghann Shaughnessyová (USA) 3:6, 6:3, 5:3 - skreč, Shaughnessyová odstúpila pre zranenie ľavého členka

Angelique Kerberová (Nem.) - Jelena Vesninová (Rus.) 6:3, 6:3

Dinara Safinová (4-Rus.) - Michaella Krajiceková (Hol.) 6:4, 3:6, 6:4

Jelena Jankovičová (1-Srb.) - Meilen Tuová (USA) - skreč, Tuová nenastúpila pre problémy so slabinami