Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
Zjazdové lyžovanie | Sledujte naživo
Vlhová bojuje o víťazstvo, útočí z tretieho miesta po úvodnom kole
OBHAJCA ROGER FEDERER SA PO DVOJTÝŽDŇOVEJ PRESTÁVKE PREDSTAVIL OPÄŤ VO VÝBORNEJ FORME

Hingisová ušla z dvoch mečbalov

Kvôli dažďu presunuli časť zápasov 1. dňa Wimbledonu na dnes.

Obhajca víťazstva Švajčiar Roger Federer v 1. kole ľahko zdolal Rusa Gabašviliho.Obhajca víťazstva Švajčiar Roger Federer v 1. kole ľahko zdolal Rusa Gabašviliho. (Zdroj: REUTERS)

LONDÝN. Ako je to vo Wimbledone zvykom, už v úvode 121. ročníka tenisového turnaja (dotácia 11 282 710 libier) bolo pre hráčov veľkým súperom nestále počasie. Pre dážď sa začalo hrať s dvojhodinovým meškaním a podvečer spŕchlo znova. Hlavní favoriti splnili svoju úlohu, hoci dvojnásobná víťazka Martina Hingisová bola v zápase s domácou hráčkou Cavadayovou na pokraji prehry - odvrátila dva mečbaly.

Iba 94 minút si na wimbledonskej tráve zahrala slovenská tenistka Martina Suchá (132. vo WTA) a Japonke Nakamurovej (68.) podľahla 5:7, 2:6. Naša hráčka nevyužila dobrý začiatok, viedla 3:1 aj 5:4, no súperka vývoj obrátila. Útechou pre Suchú môže byť odmena 10 000 libier za účasť v 1. kole.

Postrachom favoritov je vo Wimbledone kurt č. 2 a včera sa na ňom trápila košická rodáčka Martina Hingisová. S mladou britskou tenistkou Cavadayovou, ktorá dostala od organizátorov voľnú kartu, prehrala prvý set 5:7 a v druhom jej utiekla z dvoch mečbalov. "Tesnejšie to už nemohlo byť... Pomohlo mi, že som začala hrať agresívnejšie, tlačila som súperku. Pravdupovediac, pred zápasom som o nej veľa nevedela. Nevidela som ju hrať," povedala švajčiarska tenistka.

Jej krajan Roger Federer natiahol na centrálnom dvorci šnúru svojich víťazstiev na tráve už na 49. Rusa Gabašviliho zdolal na ceste za svojím piatym wimbledonským titulom ľahko 6:3, 6:2, 6:4."Hral som dobre, s výkonom môžem byť spokojný," povedala na tlačovke mužská svetová jednotka. "Neustále som sa koncentroval, držal som si podanie. Súpera som dostával pod tlak."

Po prehre vo finále Roland Garros so Španielom Nadalom zrušil Federer štart na trávnatom turnaji v Halle, včera hral zápas po dvojtýždňovej prestávke. Priznal, že si trochu robil starosti po dlhšej pauze, ale jeho výkonu neuškodila. Hral sebavedome, v zápase jasne dominoval." Som pripravený na sto percent," vyhlásil Federer, ktorý by sa piatym wimbledonským titulom v sérii vyrovnal svojmu vzoru z mladosti Bjornovi Borgovi.

Pre dážď museli časť zápasov zo včerajšieho programu presunúť na dnes.

FAKTY Z WIMBLEDONU

Muži - 1. kolo: Federer (1-Švaj.) - Gabašvili (Rus.) 6:3, 6:2, 6:4, Falla (Kol.) - Querrey (USA) 7:6 (5), 6:1, 6:4, González (5-Čile) - Ginepri (USA) 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:2, Roddick (3-USA) - Gimelstob (USA) 6:1, 7:5, 7:6 (1), Haas (13-Nem.) - Fleishman (USA) 6:3, 6:4, 6:2, Serra (Fr.) - Kohlschreiber (27-Nem.) 7:6 (4), 6:4, 6:4

Ženy - 1. kolo: Nakamurová (Jap.) - Suchá (SR) 7:5, 6:2, Granvilleová (USA) - Wozniaková (Kan.) 7:6 (4), 6:3, Šafářová (25-ČR) - Ondrášková (ČR) 7:5, 6:2, Vinciová (Tal.) - Harkleroadová (USA), 6:2, 6:1, Peerová (16-Izr.) - Tanasugarnová (Thaj.) 7:5, 6:2, Hingisoná (9-Švajč.) - Cavadayová (V. Brit.) 6:7 (1), 7:5, 6:0, Kanepiová (Est.) - Maleková (Nem.) 6:1, 6:4, Bammerová (20-Rak.) - Lepčenková (Uzb.) 6:2, 6:2

Kvôli dažďu z celkového počtu 54 zápasov naplánovaných na pondelok stihli zatiaľ ukončiť 14.