Hantuchová vidí jednotku v Heninovej

SITA|30. jún 2007 o 10:49

LONDÝN 30. júna (SITA) - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová na tlačovej konferencii po postupe do osemfinálového 4. kola Wimbledon priznala, že sa začína vyžívať v dramatických zápasoch, spolieha ...

LONDÝN 30. júna (SITA) - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová na tlačovej konferencii po postupe do osemfinálového 4. kola Wimbledon priznala, že sa začína vyžívať v dramatických zápasoch, spolieha sa na dobrú kondíciu a psychika sa čoraz zjavnejšie prikláňa na jej stranu: "Úspechy vo vyrovnaných stretnutiach mi dvíhajú sebavedomie a počas ostatných mesiacov sa mi darí stavať na tom. Vo vypätých situáciách už viem, čo robiť a čoho sa vyvarovať. Nervy ma nezrádzajú. Tesné stavy si vychutnávam. Do hry vtedy vstupuje aj fyzická pripravenosť a dnes som opäť dokázala byť v koncovke rozhodujúcim spôsobom silnejšia. Užívam si, keď treba tvrdo drieť na zisk každej loptičky. Vždy som vopred pripravená byť na dvorci tak dlho, ako len treba na triumf. Myslím si, že čím dlhšie s nejakou súperkou hráme, tým lepšie pre mňa. Som fit a nezaoberám sa tým, či zápas trvá štyridsať minút alebo tri hodiny," cituje magazín Tennis News 24-ročnú popradskú rodáčku, ktorá v piatok v stretnutí 3. kola zdolala Slovinku Katarinu Srebotnikovú 2:6, 6:3, 6:4 za 124 minút. V úvodnom kole potrebovala na prekonanie 15-ročnej ruskej juniorskej svetovej jednotky Anastasie Pavľučenkovovej 40 minút. Hantuchová, v All England Lawn Tennis and Croquet Clube na treťom grandslamovom turnaji sezóny desiata nasadená, tento rok zo 47 duelov v osemnástich išla do tretieho setu a z takýchto drám vyhrala tucet.

Slovenka si v pondelok po siedmy raz zmeria sily s Američankou Serenou Williamsovou. Proti bývalej svetovej jednotke, víťazke Australian Open 2007 a dvojnásobnej šampiónke na majstrovstvách Anglicka na trávnatých dvorcoch v britskej metropole má dvanástka aktuálneho renkingu WTA Tour (postupovo ôsma v tohtoročnom bodovaní Race) bilanciu 1:5. Jednu z prehier utrpela vo wimbledonskom štvrťfinále 2002 (hladko 3:6, 2:6) pri ich premiérovom súboji. "Dúfam, že ma podrží prvé podanie. Serenu ťažko brejknúť a sama pri druhom servise súperky vstupuje hlboko do dvorca, chodí proti loptičke. Určite potrebujem zlepšený výkon na to, aby som mohla uvažovať o jej zdolaní, ale už teraz sa na ten duel veľmi teším. Myslím si, že mám solídnu šancu. Uvidíme, ako to napokon dopadne. Pokúsim sa hrať to svoje, robiť správne veci a nadviazať na to, ako mi to momentálne na tráve ide. Začínam sa na nej cítiť veľmi dobre. Už sa fakt neviem dočkať," vyhlásila D. Hantuchová a na margo najbližšej súperky ešte dodala: "Obdivujem na nej to, že je mentálne vždy naplno zaangažovaná. Nikdy sa nevzdáva. Zostáva šampiónkou aj vtedy, keď nemá vrcholnú formu." Na priamu otázku, koho považuje za ženskú tenisovú jednotku súčasnosti, však Hantuchová po zaváhaní odpovedala: "Veľmi ťažká voľba. Povedala by som, že v tejto chvíli je najlepšou hráčkou Justine Heninová."