Slováci už s istotou duelu o 13. miesto

SITA|21. aug 2007 o 19:06

SKOPJE 21. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia juniorov vyhrala na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku svoj druhý zápas. Zverenci trénera Jána Hianika uspeli v bojoch o umiestnenie ...

SKOPJE 21. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia juniorov vyhrala na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku svoj druhý zápas. Zverenci trénera Jána Hianika uspeli v bojoch o umiestnenie na 13. - 20. priečke aj v utorkovom stretnutí I. skupiny, v ktorom zdolali v Skopje Portugalsko 43:39 (20:20). Mladí Slováci sa tak už pred stredajším duelom s Čile (o 15.00 h) stali istými víťazmi skupiny a na šampionáte budú bojovať o konečnú 13. pozíciu.

Výsledky - MSJ - o umiestnenie na 13. - 20. mieste - utorok:

I. skupina:

Slovensko - Portugalsko 43:39 (20:20)

Zostava a góly SR: Paul, Kováč - Michal Urban 7, Ľ. Ďuriš 4, Kopčo 3, Mikuš 1, Geci 2, Gamrát 4, Baďura, Baláž 5/5, Mišenčík 1, Petro 5, Mikéci 6, T. Urban 5

Najviac gólov za Portugalsko: Roque 9, Pedro 8/4

Pok. hody: 5/5 - 8/6, vylúčení: 8 - 5, ČK: Geci (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Načevski a Nikolov (obaja Maced.), 100 divákov

Slovenskí hádzanári ešte päť minút pred koncom I. polčasu vyhrávali 16:14, ale Portugalčania stihli do prestávky vyrovnať na 20:20. Výborná úvodná päťminútovka priniesla Slovákom štvorgólové vedenie 24:20. Tento náskok v ďalšom priebehu ešte zvýšili aj na osem gólov (40:32), a tak nemali problém doviesť zápas do úspešného konca

Hlas po zápase:

Ján Hianik (tréner juniorov SR): "V hale vládli opäť veľmi náročné podmienky, bolo v nej 40 stupňov, a tak aj preto obranná činnosť bola iná ako zvyčajne. Súper bol dobrý v hre jeden na jedného a rýchly na nohách, v čom sme boli my zraniteľní. V prvom polčase sme nemali výraznejší náskok, navyše Portugalčania sa na nás pred prestávkou dotiahli. V úvode druhého polčasu sme si vypracovali vedenie a potom pokračovali v nastúpenom trende. Napriek viacerým vylúčeniam sme oslabenia zvládli a strieľali v nich dôležité góly. Kvalitný výkon podal Mišo Urban, Gamrát sa z postu spojky strelecky presadil v kľúčových situáciách najmä v oslabení, v obrane hrali dobre Kopčo s Petrom a solídne zachytal aj brankár Paul. V zápase proti Čile, ktorý pre nás už nič nerieši, dáme šancu menej vyťaženým hráčom. Potom sa už sústredíme na záverečný duel o 13. miesto."