Slováci v sobotu o konečné 13. miesto s Argentínou

SITA|22. aug 2007 o 23:39

SKOPJE 22. augusta (SITA) - Slovenskí juniorskí reprezentanti zvíťazili na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku v stredajšom stretnutí I. skupiny bojov o umiestnenie na 13. - 20.

priečke v Skopje nad Čile 32:24 (16:17). Zverenci trénera Jána Hianika tak bez straty bodu vyhrali svoju skupinu a zabezpečili si tak účasť v dueli o konečnú 13. pozíciu na šampionáte. V ňom bude v sobotu 25. 8. o 11.00 h ich súperom Argentína.

Výsledky - MSJ - o umiestnenie na 13. - 20. mieste - streda - súhrn:

I. skupina:

Slovensko - Čile 32:24 (16:17)

Zostava a góly SR: Paul, Biel - Michal Urban 5, Kopčo 4, Mikuš 1, Geci 1/1, Gamrát 7/2, Baďura 1, Baláž 1, Mišenčík 1, Petro 1, J. Kozák 4, Mikéci 2, T. Urban 4

Najviac gólov za Čile: Valenzuela 6, Feuchtmann 5/1

Pok. hody: 4/3 - 5/2, vylúčení: 8 - 4, ČK: 5. Baláž za sotenie do súpera, 59. T. Urban (obaja SR) za faul, rozhodovali: Cvetko a Kavalar (obaja Slovin.), 100 divákov

V prvom polčase mali mierne navrch prekvapujúco Čiľania, ktorí boli prevažnú väčšinu času vo vedení. V 20. min už mali trojgólový náskok (13:10), ale Slovákom sa pred prestávkou podarilo znížiť na 16:17. Zverenci trénera Hianika prebrali vedenie od 39. min (21:20), o necelú štvrťhodinu hry neskôr vyhrávali už päťgólovým rozdielom (27:22). Keď v 56. min zvýšili Slováci na 30:22, nebolo o víťazovi súboja žiadnych pochýb.

Hlas po zápase:

Ján Hianik (tréner juniorov SR): "Postavou nízki a nesmierne pohybliví Čiľania narážali do našich brániacich hráčov a darilo sa im prenikať cez našu defenzívu. My sme sa utrhli až v záverečnej desaťminútovke, keď sme rozhodli o víťazstve. Pre mňa osobne to bol oveľa ťažší zápas ako tie dva predchádzajúce, keďže sa chalanov ako už istých víťazov skupiny len ťažko dalo motivovať. Mal som plné ruky práce, lebo som si nevedel ani len predstaviť, že by sme s Čile prehrali. Vynikajúci výkon podal brankár Biel. Dnes som dal príležitosť aj ďalším doteraz menej vyťaženým hráčom, ale tí sa jej žiaľ nechytili. Musel som potom poslať na palubovku to najlepšie, čo máme. Teraz sa už sústredíme na záverečné naše vystúpenie, v ktorom si chceme vybojovať konečné 13. miesto."

Portugalsko - Tunisko 34:24 (19:13)