Extraliga mužov - sobota

SITA|8. sep 2007 o 20:08

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola hádzanárskej extraligy mužov:

ŠKP Bratislava - TJ Štart Nové Zámky 29:33 (14:15)

Najviac gólov: M. Kozák 6, Štepanovský 5/1, Simon 4 - Vadkerti 8, Szapu 7/1, Fekete 6

pok. hody: 4/4 - 3/1, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Sabol a Richvalský, 200 divákov

V Bratislave sa hral vyrovnaný a napínavý zápas. Hostia z Nových Zámkov však mali lepší úvod druhého polčasu a podarilo sa im odskočiť domácim. To napokon rozhodlo o osude stretnutia, v ktorom si Nové Zámky odniesli z hlavného mesta zaslúžené víťazstvo.

MŠK Hlohovec - HC THP Topvar Topoľčany 31:14 (15:5)

Najviac gólov: F. Zaťko, Bočkay, J. Cibulka po 5 - Ševčík 4

pok. hody: 1/0 - 0, vylúčení: 9 - 6, ČK: Matej Fázik (Hlohovec), rozhodovali: Černý a Jahodka (obaja SR), 500 divákov

Hráči Hlohovca začali s veľkým nasadením, čo sa prejavilo aj na výsledku prvého polčasu (15:5). Topoľčany hrali bezzubo a nedokázali sa cez domácu obranu presadiť. Do druhého polčasu poslal tréner Holohovca hráčov z lavičky, no priebeh zápasu sa príliš nezmenil. MŠK naďalej dominoval, získané vedenie si dokázal udržať a celý zápas vyhral v pomere 31:14.

Zápas MŠK SIRS Považská Bystrica - MHK Martin 34:22 (19:11) predohrali v stredu.

Duel Tatran Prešov - IS Košice je na programe v nedeľu 9. 9. o 16.00 h.