Extraliga mužov - víkend súhrn

SITA|16. sep 2007 o 18:16

BRATISLAVA 16. septembra (SITA) - Súhrn víkendových výsledkov stretnutí 2. kola slovenskej extraligy hádzanárov:

SOBOTA

HC Topvar Topoľčany - Tatran Prešov 19:38 (7:17)

Najviac gólov: Marcinák 7, Pišťanský a Kovačech po 3 - Mikéci 13, Mokriš 7, Tumidalský 6

Pok. hody: 2/1 - 0, vylúčení: 2 - 5, ČK: Urban (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 300 divákov

Prešovčania pricestovali do Topoľčian iba s desiatimi hráčmi avšak aj to stačilo na neskúsene mladé domáce družstvo. Od úvodu hostia ovládli palubovku a pustili sa do súpera. Polčasové desaťgólové vedenie sa im podarilo do záveru zvýšiť až na konečných 19 gólov.

TJ Štart Nové Zámky - MHK Martin 36:19 (18:9)

Najviac gólov: Szücs 7, Fekete 6, Ľubušký 6 Szapu 6/1- Kucharík 6, M. Štrbák 3

pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčení: 4 - 7, ČK: Szücs (Nové Zámky) za hrubý faul, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 600 divákov

Zápas sa odohrával jednoznačne v réžii domácich už od úvodnej minúty a vypovedá o tom aj výsledok prvého polčasu, ktorý Nové Zámky vyhrali nad Martinom 18:9. V druhej časti si kvalitnou streľbou a dôraznou defenzívou hostitelia postrážili vývoj duelu a ich náskok narástol na konečných 17 gólov.

ŠKP Bratislava - MŠK Hlohovec 38:29 (19:15)

Najviac gólov: Baďura 9, Simon 7 - F. Zaťko 10/5, Pupík 8

pok. hody: 5/3 - 5/4, vylúčení: 12 - 9, ČK: Mikuš a Štepanovský (obaja ŠKP) zhodne za 3 vylúčenia, rozhodovali: M. Leško a P. Leško (obaja SR), 250 divákov

V prvom polčase sa obaja súperi naťahovali o každý gól a domáci Bratislavčania išli do kabín so štvorgólovým náskokom. Po zmene strán sa prejavila lepšia kondičná pripravenosť hráčov ŠKP, ktorí aj napriek viacerým vylúčeniam dokázali svoj náskok proti Hlohovcu ešte zväčšiť a zvíťaziť o 9 gólov.

NEDEĽA

IS Košice - MŠK SIRS Považská Bystrica 29:27 (15:16)

Najviac gólov: Strapko 8/3, J. Kolesár 7, Hruščák 4 - Hanták 8/2, Kozák 5/1, Frajkor 4

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Černý a Jahodka, 500 divákov

Obaja súperi predviedli peknú hádzanú s dramatickým záverom. Počas celého duelu sa naťahovali o každučký gól, ešte v 55. min bol stav 25:25, no koniec duelu vyšiel lepšie domácim hráčom, ktorí zvíťazili rozdielom dvoch gólov.