Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan už nemôže získať cyklámenový dres, Hart a Hindley majú rovnaký čas
SÚHRN VÝSLEDKOV SOBOTŇAJŠÍCH STRETNUTÍ 3. KOLA HADZÁNARSKEJ INTERLIGY ŽIEN WHIL (WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE)

WHIL - 3. kolo - sobota

BRATISLAVA 22. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Štart Trenčín 33:22 (16:12)

Najviac gólov: Šalatová 7/4, Weibelová 6/2 - Petríková 9/7, Z. Bahýlová 3.

Pok. hody: 9/8 - 8/7, vylúčenia: 2 - 3, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 300 divákov

Úvod zápasu bol vyrovnaný, neskôr si domáce hráčky vypracovali mierny náskok, ktorý až do záveru stretnutia postupne zvyšovali.

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 32:21 (16:9)

Najviac gólov: Tobiašová 8/2, Dittelová 5/1, Kalaninová a Hricíková po 5 - Porubská 4/3, Súkeníková a Bachratá po 3.

Pok. hody: 4/2 - 9/5, vylúčenia:7 - 6, rozhodovali: Černý a Jahodka (obaja SR), 1000 divákov

V dueli prvých dvoch tímov tabuľky sa presadili domáce obhajkyne titulu, ktoré predčili Bratislavčanky po všetkých stránkach a napokon zaslúžene zvíťazili o 11 gólov.

ŠKP HK Banská Bystrica - HC Britterm-Slokov Veselí nad Moravou 28:29 (14:16)

Najviac gólov: Vidiečanová 10/4, Malenovičová 6, Boškovičová 4 - Četvertakovová 14/8, Handlová 5/1, Chmelařová 3

Pok. hody: 6/4 - 11/8, vylúčenia: 5 - 6, ČK: Udovyčenková za faul do tváre, Fialeková (obe Veselí) za tri vylúčenia, rozhodovali: Richvalský a Sabol (obaja SR), 500 divákov

Skóre stretnutia sa prelievalo ako na hojdačke. Domáce hádzanárky mali v závere aj trochu smoly a napokon odchádzali z palubovky s jednogólovou prehrou.

DHC Slavia Praha - HC Zlín 30:20 (12:12)

Najviac gólov: K. Černá 11, Štolfová 6, Janečková 4 - Růčková 7, Budayová 5, Češková 4

Pok. hody: 2/1 - 2/1, vylúčenia: 2 - 0, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 110 divákov

Prvý polčas bol čo sa týka predvedenej hry absolútne vyrovnaný. V druhom dejstve to "vzala na seba" tradičná strelkyňa domácich Klára Černá, keď v priebehu 15 minút dala 7 gólov. V priebehu štvrťhodiny tak "slavistky" utiekli svojím moravským súperkám na rozdiel 10 gólov, ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci náskok.

TJ Házená Jindřichov Hradec - HK Nitra 33:17 (13:8)

Najviac gólov: I. Matoušková 8/3, Kohoutová 6 - Bírová 7/4, Behinská 3, Vachová 3.

Pok. hody: 5/4 - 5/4, vylúčenia: 4 - 3, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 700 divákov

V prvom polčase hráčky Nitry dokázali držať krok s domácimi. Hádzanárkam z Jindřichovho Hradca však vyšiel úvod do druhého dejstva, keď si vypracovali až dvanásťgólový náskok. Ten si umnou hrou udržiavali až do konca stretnutia.

DHK Zora Olomouc - Casta Sokol Písek 38:29 (18:13)

Najviac gólov: Vašková 11, Stuchlová 6, Šašková 6, Hejtmánková 6/3 - Keclíková 10/2, Kučerová 5, Stellenerová 5

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Dostál a Halada (obaja ČR), 150 divákov

Domáce hádzanárky boli po všetkých stránkach lepšie, o svojom víťazstve rozhodli už na začiatku zápasu