Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
SÚHRN VÝSLEDKOV STRETNUTÍ 4. KOLA HADZÁNARSKEJ INTERLIGY ŽIEN WHIL (WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE)

WHIL - 4. kolo

BRATISLAVA 29. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov stretnutí 4. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

UTOROK

ŠKP Bratislava - TJ Házená Jindřichov Hradec 27:20 (15:12)

Najviac gólov: H. Janšáková 7, Porubská 6, Globanová 5 - Martínková 6, Eliášová 4, Žilková 3

Pok. hody: 5/3 - 3/1, vylúčené: 6 - 8, ČK: Madárová - Kohoutová, Růčková (všetky za úder do tváre), rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 300 divákov

Do 21. min Jindřichov Hradec držal krok s ŠKP, potom sa domáce hráčky na čele s Porubskou a Hanou Janšákovou strelecky chytili a dostali sa do vedenia. To postupne zvyšovali až do konca zápasu. Zápas bol veľmi tvrdý.

HC Zlín - HC Britterm-Slokov Veselí nad Moravou 24:34 (12:16)

Najviac gólov: Budayová 6/1, Růčková 5/3, Nevrlá, Snášelová a Brzósková po 3 - Četvertaková 11/6, Handlová 7/2, Chmelařová 6

Pok. hody: 6/4 - 9/8, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Nesvadba a Pavel Novotný (obaja ČR), 220 divákov

V prvom polčase videli diváci v Zlíne vyrovnané stretnutie. Hostky však dávali góly ľahšie, zatiaľ čo domáce sa viac natrápili. O výsledku rozhodla prostredná časť druhého polčasu, keď od 15. do 20. min dali hostky sedem gólov za sebou.

STREDA

HK Štart Trenčín - Iuventa Michalovce 25:32 (11:13)

Najviac gólov: Petríková 7, Uhliarová 4 - A. Dittelová 8, Tobiašová 6

Pok. hody: 6/4 - 5/4, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 350 divákov

V úvodných minútach hrali Trenčanky s Michalovčankami veľmi vyrovnaný zápas, ale v závere prvého polčasu sa začali prejavovať skúsené spojky hosťujúcej Iuventy. Domáce v druhom polčase ožili a na chvíľku zdramatizovali duel, ale ich nepremenené šance napokon rozhodli, že východniarky odcestovali spod hradu Matúša Čáka s plným bodovým ziskom.

DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 19:30 (10:13)

Najviac gólov: Crhová 9/1, Krouská 3/1, K. Černá 3 - Hejtmánková 6/2, Vašková a Marcišová po 6

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 80 divákov

Domáce Pražanky dokázali hostkám z Olomouca klásť odpor iba v prvom polčase. Slavia odchádzala do kabíny s preklenuteľným trojgólovým mankom, ale po zmene strán Zora odskočila a napokon rozdiel v skóre narástol na 11 gólov v jej prospech.

SOBOTA

Casta Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 29:36 (15:23)

Najviac gólov: Luzumová 7/2, Stellnerová 6, Keclíková 6/3 - Pileková 10, Váradyová 8, L. Weibelová 6/2

Pok. hody: 8/6 - 5/5, vylúčené: 7 - 10, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 315 divákov

V I. polčase boli Šalianky jednoznačne lepšie vo všetkých herných činnostiach. Darilo sa im v obrane i útoku, kde strelecky dominovala krídelníčka Pileková. V II. polčase domáce svoj výkon zlepšili, no stav skóre dokázali znížiť maximálne na rozdiel štyroch gólov. Záver duelu už mal pod kontrolou opäť slovenský vicemajster.

HK Nitra - ŠKP HK Banská Bystrica 29:34 (14:16)

Najviac gólov: Hanakovičová 8/3, Jablonická 6, Bírová 5/2 - Malenovičová 8, Vidiečanová 8/1, Hrmová 6/1

Pok. hody: 7/2 - 3/2, vylúčené: 0 - 5, rozhodovali: Rudinský a Mandák (obaja SR), 300 divákov

Hostky sa rýchlo ujali vedenia. V 13. min Nitra znížila ich náskok, no od 26. min opäť viedli Banskobystričanky, keď domáce hráčky poľavili v koncentrácii. V druhej tridsaťminútovke sa obraz hry príliš nezmenil, Nitrianky zahadzovali šance a hostky z toho ťažili.