WHIL - 6. kolo - víkend - súhrn

SITA|14. okt 2007 o 20:21

BRATISLAVA 14. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 6. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

SOBOTA:

ŠKP Bratislava - HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou 22:22 (9:12)

Najviac gólov: H. Janšáková 9/4, Bachratá 4 - Handlová 8/2, Četvertaková 5, Kočí 3

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 300 divákov

Domáce hráčky ŠKP prehrávali celý zápas, ale svojou bojovnosťou napokon dokázali získať aspoň bod. V posledných minútach stretnutia zahrali veľmi dobre Bachratá a Madárová.

HK Štart Trenčín - ŠKP HK Banská Bystrica 31:27 (17:11)

Najviac gólov: Petríková 7/3, Uhliarová 6/1 - Vidiečanová 8, Lapinová 7/3

Pok. hody: 5/4 - 8/6, vylúčené: 5 - 3, ČK: 23. Prnová (Banská Bystrica) za hrubý faul, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 450 divákov

V úvodnej časti stretnutia sa obe družstvá striedali vo vedení a nikto si nevytvoril výraznejší náskok. Domácim hádzanárkam sa však podarilo získať od 20. min šnúrou 9 presných zásahov sedemgólový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. V druhom polčase Trenčín vypustil jeho koniec, keď dovolil hráčkam Banskej Bystrice upraviť výsledok.

Casta Sokol Písek - TJ Házená Jindřichov Hradec 26:23 (10:9)

Najviac gólov: Keclíková 7/2, I. Luzumová 6/1 - Martínková 7/2, J. Matoušková 5

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 9 - 5, rozhodovali: P. Novák a Kohout (obaja ČR), 340 divákov

Súboj dvoch tímov z jedného kraja mal všetky atribúty derby. Bojovnosť a nasadenie však prevyšovali hádzanárskú krásu, atraktívny zápas to nebol.

HC Zlín - HK Nitra 26:19 (14:8)

Najviac gólov: Hráčková 7, Budayová 7, Snášelová 4 - Rajkovicsová 7/2, Hanakovičová 4/1

Pok. hody: 3/2 - 8/4, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: J. Novotný a Horáček (obaja ČR), 140 divákov

V prvom polčase bol stav až do 25. min vyrovnaný, vedenie sa striedalo na oboch stranách. Domáce však potom šnúrou šiestich gólov upravili na 14:8. Hosťujúce hráčky ešte dokázali znížiť v úvode druhej tridsaťminútovky na 11:14, v druhej polovici získali Zlínčanky šesťgólové vedenie, ktoré už udržiavali do konca. Nitra doplatila na množstvo technických chýb a nepremenené príležitosti.

DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 23:22 (11:10)

Najviac gólov: Tomečková 7, Šašková 7, Hejtmánková 4/3 - Šalatová 6/2, Trochtová 4, Fečová 3, Csalava 3/2

Pok. hody: 4/3 - 5/4, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR), 350 divákov

Vyrovnané a dramatické stretnutie veľmi dobrej úrovne rozhodli domáce medzi 20. a 25. minútou druhého polčasu, keď odskočili na rozdiel piatich gólov. Hosťujúce družstvo v závere iba korigovalo, druhú prehru v súťaži však neodvrátilo.

NEDEĽA:

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 28:40 (15:19)

Najviac gólov: K. Černá 12/4, Knedlíková 5, Štolfová a Medunová po 3 - Tobiašová 11/3, Rubcovová 7, A. Tóthová a Cinová po 5

Pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 130 divákov

Zápas mal veľmi kvalitnú úroveň. Slavia bola Michalovčankám minimálne v prvom polčase vyrovnaným súperom. O výsledku zápasu rozhodli dve hluché päťminútovky domácich - na konci prvého polčasu a na začiatku druhého, ktoré obe prehrali 0:4. Stretnutie sa v závere už len dohrávalo.