Extraliga mužov - streda - 8. kolo

SITA|17. okt 2007 o 20:30

BRATISLAVA 17. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších zápasov 8. kola extraligy mužov v hádzanej:

TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 28:26 (17:15)

Najviac gólov: Rábek 7, Fekete 6, Szücs 5 - Mikuš 6, Sivák 4, Štepanovský 4/4

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Černý a Jahodka, 350 divákov

Prvý polčas sa niesol v znamení miernej prevahy hostí, domáci však na jeho konci vyrovnali hru a do kabín odchádzali spokojnejší (17:15). Na začiatku druhého dejstva sa Bratislavčania tromi gólmi za sebou dostali do jednogólového vedenia. Rozhodujúci pre vývoj stretnutia bol úsek od 40. do 54. min, keď policajti skórovali iba trikrát a hádzanári Nových Zámkov zvýšili z 20:19 na 27:22. V závere zápasu za stavu 28:23 domáci - už pod vedením nového trénera Františka Šulca - nastrelili tri žŕdky, hráči ŠKP dokázali z brejkov už len skorigovať a stanoviť tak konečný rezultát na 28:26.

HC THP Topvar Topoľčany - MŠK Hlohovec 24:37 (12:14)

Najviac gólov: Psica 6/3, Ševčík 6/1, Pargáč 4 - F. Zaťko 12/8, Pupík 9, Bočkay 7

Pok. hody: 6/4 - 8/8, vylúčení: 4 - 4, ČK: Šupčík (Topvar) za faul, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 400 divákov

V prvom polčase domáci hádzanári držali krok s Hlohovcom herne aj výsledkovo. Po zmene strán dostal jeden z kľúčových hráčov Topoľčian Šupčík za faul červenú kartu, čo hostia dokonale využili, vytvorili si dostatočný náskok, ktorý bez problémov udržali až do konca zápasu.

MHK Martin - MŠK HANT Považská Bystrica 26:30 (14:16)

Najviac gólov: Baka 11, Malík 7, Kuchárik 5/1 - M. Kozák 12/2, J. Hanták ml. 6/2, Adamčík 5

Pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčení: 4 - 5, ČK: J. Hanták ml. (P. Bystrica) za hrubý faul, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 150 divákov

Hostia si udržiavali dvoj-trojgólový náskok až do 35. min, keď sa Martinu podarilo vyrovnať na 17:17.

Domáci potom nepremenili veľké množstvo príležitostí, čo skúsenejší Považania využili a napokon doviedli duel do víťazného konca.