Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Hokej: ZSC Lions - Slovan Bratislava 1:5

ZSC Lions - Slovan Bratislava 1:5 (0:2, 1:1, 0:2) Góly: 34. Streit (bez asistencie) - 9. Štefanka, (Hudec), 10. Rodin (Kolník, Cíger), 25. Cíger (Hreus), 42. Hreus (Casey), 47. Mrena (Štefanka)

V druhom stretnutí Kontinentálneho pohára vo švajčiarskom Z richu sa úradujúci slovenský majster Slovan Bratislava stretol 13. januára 2001 s anglickým tímom Londýn Knights, ktorému podľahol 2:5. Na sn. anglický útočník Brendan Yarema /vľavo/ strieľa prvý gól brankárovi Slovana Pavlovi Rybárovi, v pozadí obranca Slovana Stanislav Hecl. Foto: Pavel Neubauer/TASR

ZSC Lions - Slovan Bratislava 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Rozhodcovia Radbjer (Švéd.) - Linke, Peer (obaja Švajč.), vylúčení: 8:11, navyše Rataj (Slovan) 10 minút, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, striedania: od 14. do 20. navyše Weissmann, od 45. Pištek a Weissmann (Slovan) 6096 divákov.

V poslednom zápase proti už istému víťazovi turnaja, domácemu ZSC, nastúpili slovanisti s túžbou odčiniť sobotňajšiu prehru s Londýnom. Od začiatku hrali aktívne, aj keď na úvod sa prezentovali nevyužitou presilovkou. Prvú šancu mali Bratislavčania v 6. minúte počas oslabenia, keď na trestnej lavici sedel Hudec za zlé striedanie. Štefanka v útočnom pásme zachytil zlú rozohrávku brankára Pappa, lenže netrafil prázdnu bránku. Vynahradil si to však efektne v 9. minúte, keď najskôr Slovan prežil 14-sekundové oslabenie o dvoch hráčov ale v následnom o jedného hráča Štefanka ušiel a jeho prvú strelu brankár vyrazil. Bratislavský útočník však puk sledoval ďalej a po nakorčuľovaní z pravej strany na ľavú už sám pred švajčiarskym brankárom nezaváhal. O necelé dve minúty už bolo 2:0, keď si do útočného pásma nakorčuľoval Rodin a z pravej strany prudko trafil pomedzi betóny domáceho brankára. Počas presilovky v 12. minúte zachránila Švajčiarov od ďalšej pohromy ešte ľavá žŕdka po Cígerovej strele.

Slovanisti v nasadenom kurze pokračovali aj v druhej tretine a už po 5 minútach kapitán Cíger po Hreusovej strele dorazil brankárom vyrazený puk na tretí úpech. A keďže Bratislavčania hrali pozornejšie aj v obrane, domáci sa do šancí dostávali len zriedka, a keď, tak narážali na porozorného Rybára. Ten nezabránil len strele Streita od modrej počas domácej presilovky. Po góle Švajčiari ožili, našťastie nevyužili ďalšiu presilovku, navyše Rataj si zbytočne vykoledoval v 35. minúte osobný trest na 10 minút.

V záverečnej tretine Slovan zásluhou Hreusa už po dvoch minútach pridal štvrtý gól a hoci potom jeho hráčai nevyužili 79-sekundovú presilovku 5:3, naďalšej dominovali a odmenou im bolo najvyššie víťazstvo na tomto turnaji. Navyše v závere zápasu sa ubránili dvom domácim presilovkám o dvoch hráčov.

Larry Huras, tréner ZSC: "Gratulujem Slovanu, dnes bol jednoznačne lepším tímom, na druhej strane my sme zaostali za predchádzajúcimi dvoma výkonmi. Rátali sme s tým, že náš vzájomný súboj bude pravým finále, nakoľko Slovan sme dopredu považovali za najsilnejšie mužstvo na tomto turnaji."

Ľubomír Pokovíč, tréner Slovana: "Myslím si, že ani v sobotu sme nezačali horšie ako dnes, rozdiel bol však v tom, že kým s Londýnom sme z prvých akcií dostali tri góly a nič sme nedali, dnes to bolo naopak. Naše góly dostali súpera pod určitý tlak. Všetky sa zrodili po pekných akciách a teší ma, že ani za stavu 1:3 sme nestratili na istote a dobre sme bránili aj v oslabeniach, i keď práve ten jeden gól sme inkasovali z presilovky."

Juraj Štefanka po zápase vyhlásený za najlepšieho hráča Slovana: "Do zápasu idem vždy s tým, že chcem vyhrať a som veľmi rád, že nám to dnes vyšlo bez väčších problémov. Aj keď definitívne som vo víťazstvo uveril až v samom závere, lebo vždy sa niečo môže prihodiť, navyše často sme hrali oslabení. Od Zürichu som čakal viac, no možno dnes už jeho hráči nemali takú motiváciu."

Hokej: Konečné poradie finále Kontinentálneho pohára

Konečné poradie finále Kontinentálneho pohára:

1. ZSC Lions 3 2 0 1 6:6 4

2. Londýn Knights 3 2 0 1 9:4 4

3. Slovan Bratislava 3 1 1 1 9:8 3

4. Mníchov Barons 3 0 1 2 4:10 1

Pri rovnosti bodov o prvenstve ZSC Lions pred Londýnom rozhodol vzájomný zápas 1:0.

Po turnaji vyhlásili najlepších hráčov na jednotlivých postoch - najlepší brankár: Ari Sulander (Lions), obranca Neal Martin (Londýn), útočník Zdeno Cíger (Slovan Bratislava).